Chrome ve Firefox'un karşısında 7 yeni tarayıcı!Chromium (Çapraz platform)

1 / 7

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

chromium u mutlaka kullanın derim

Pale moon nerde

firefox tan başkasını tanımam

Chromium Hepsini ezer google chrom ailesinin en hızlısı ;)

chrome çok hızlı

Chromiumu 11 sürümünden beri kullanıyorum, en son 22 vardı sanırım ama facebookta sorun yaratıyodu çalışmıyordu facebook, 20 yi kullanıyorum on numarada mutluyum

yav chrome hızı neyinize yetmiyo :D

fakir fukaranın yanında chromimum ve opera olur çünkü çok düşük hatlarda bile sorunsuz çalışıyor ama firefoxun yüklenme faviconu ise pervane gibi dönuyor :D

Sanırım indirme bağlantıları kırık.

Sen de yorum yaz

Chromium (Çapraz platform)

Chrome, açık kaynak kodlu tarayıcı projesi Chromium'un bir kolu olduğundan, Chromium için geçerli olan her şey Google Chrome için de uygulanabilir. Ancak Chrome'a ait her şey Chromium'a uygulanamaz.

İlk noktaya örnek olarak, örneğin Chromium ve Google Chrome'un sunduğu Arama Önerisi özelliği, arama sorgunuzu yazarken durakladığınızda size bir öneri listesi sunuyor. İki tarayıcının farklılaştığı alan ise hata raporları veya kullanım istatistiklerinde ortaya çıkıyor. Bu raporları Chromium'da göndermek varsayılan olarak kapalı. Chromium, PDF görüntüleyici ve Adobe Flash Player olmadan geliyor ancak bunları Chrome'un Web Store'undan yüklemeniz mümkün.

Yükleme bilgileri: Chromium'u kullanmak için öncelikle Google Chrome'u yüklemiş olmanız gerekiyor. Bunun ardından Windows 7 kullanıcılarının http://build.chromium.org/f/chromium/snapshots/chromium-rel-xp/ adresinden, Linux ve Mac kullanıcılarının ise http://build.chromium.org/buildbot/snapshots/ adresinden son sürümü indirmesi gerekiyor. Sayfanın en aşağısına kaydırın, en son tarihli klasöre girin.

Yüklemenin en kolay yolu, bu klasörden 'mini_installer.exe' dosyasını indirmek.

Chromium'da eklentileri etkinleştirmek için bir adımı daha uygulamanız gerekli:

C:\Users\[Kullanıcı adı]\AppData\Local\Chromium\Application


klasörüne gidin. Boş bir yere sağ tıklayın ve yeni bir kısayol oluşturun. Konum olarak şu diziyi girin:

C:\Users\[Kullanıcı adı]\AppData\Local\Chromium\Application\chrome.exe -enable-extensions

İleri'ye basın ve Tamam'a basın. Klasör içerisinde yeni bir kısayol oluşturulacaktır. Bu kısayolu masaüstünüze kopyalayarak Chromium'u çalıştırabilirsiniz.