Geçmişe damga vuran 10 oyun makinesiAmiga 500

1 / 10

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

maziden kalma bir tane Sega Mega Drive 2 var...Kaç yıl oldu hala tıkır tıkır çalışıyor...En son aldığım oyun ise Mortal Kombat Ultimate in kasetiydi...:D

way be nerden nereye :D

commodore bilgisayar dünyasında mesleğimi seçmeme etken olan marka unutulmaz efsane yıllar geçsede asırlar geçsede commodore ıunutulmaz. bilgisayar programcısı sertacaltinusak@hotmail.com

bende katılıyorum sana damlakatre sega unutulur mu ya bu listede goremedim

ya hiçbirşeye benzemiyor şimdi olsa milyar dolarlara satılı comador:D bende playS 1 i görmüştüm antika

teşekkürler commodore teşekkürler amiga sayende bilgisayarlara merakım başladı ve yıl 2008 hala yerine hiçbir pcyi koyamadım

Amstrad k64 ve 128 ayrıca spektrum nerede..?

Esas Atari 800XL yi goremem sasirtti beni C64 kaset kullanirken 5.25'lik Disket kullanabilen tek bilgisayar olma özelliği.

İlk orjinal ses sampling yapabilen ve müzik dünyasina MIDI teknolojisini getiren ve hala Muzik ve bilgisayar dediğinizde daha üstün bir teknoloji yok iken Atari yi bir konsol ile geçmek beni gerçekten şaşırttı.Sırf buraya eski resim koymak için koyduysanız bu haberi o ayrı ama araştırma yapmanızı isterdim.

Amiga 500 de ses/görüntü/giriş-çıkış işlemleri için ilk defa ayrı cipler kullanan bilgisayar olma özelliğini taşımaktaydı.

Bilmeyenler için ; Pclerde windowsun esamesinin bile okunmadığı, siyah DOS komut satırının olduğu yıllarda, resimdede göründüğü gibi, Windows benzeri işletim sistemi vardı, üstelik Tek diskete(800kb), Program + işletim sistemi yüklenebiliyordu..

resimde güç kaynağı kutusu eksik. o ısınırdı bide :)
eskiden oyunlar çok eylenceliydi çünkü görsellik yoktu oyunları iyi yapan şey eylenceli olmasıydı. şimdi göselliğe daha çok önem veriliyor.
ayrıca bende bir disket vardı içinde büsürü program vardı şu yukardaki resim gibi. yazı yazmak için, hesap yapmak için çoğu şey vardı. özellikle yazdıklarımı ingiliz aksanıyla okyan programı çok seviyorudum. okuma örendiğim zamanlar hep onla oyalanırdım:)

Nerede kız arkadaş anlamına gelen Amiga, nerede robot isimli bilgisayarlar... Ben göremedim ama özeniyorum aslında, keşke o çağda yaşıyor olsaymışım.

1992 yılında 12 milyon liraya amiga 500 plus almıştım.oyunları o kadar güzeldi ki başından kalkamazdım.hele bi sensible soccer oyunu vardı ki...
şimdi bile o derece ayrıntılı bir oyun piyasada yoktur

amigam hala çalışıyor, arada silkworm, r-type oynuyorum, international karate+, test drive müzikleri unutulabilir mi, blood money girişi, psygnosis, yaa... of yaa... şimdikiler nedir? ruhsuz, ciks, hantal donanımlar işte... neyse... güzel zamanları yaşamış şanslılardanım...

nerde o eski amigalar? gerçi ondan öncede c64 le oynuyoyrduk.
teyp kasetine oyun çekiyorduk::):)

Nirvana26 arkadaşa: O programın adı workbench. Amiga'nın işletim sistemi diyebiliriz.Bende workbench 1.3 vardı.Çok özlüyorum o günleri.Kick Off 2,Golden Axe oynardım saatlerce.

Sen de yorum yaz

Amiga 500

A500 olarak da bilinen Amiga 500, Commodore'un geliştirdiği bir kişisel bilgisayardı. 1987 yıllarının ortalarında satışa sunulan ve monitörsüz olarak 595.95 Dolarlık fiyatıyla dudak uçuklatan A500, Commodre'ın en çok satan Amiga modellerinin de başında yer alıyor.