NASA'dan geleceğin uçak tasarımlarıGeleceğin uçakları

1 / 14

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

Uçabiliyor mu bu..??

yolda ii gider

Bu uçakları NASA tasarlamış olamaz, çok kullanışsız. MASA tasarlamış olmasın sakın :D:D

gelecek için uçaktasarlamadan önce şimfiki uçakların düşmemesi için gizli motor vs gibi şeyler yapsınlar..... :( zaten çok yapmacık olmuşş... :)

daha iyisini yapabilen varsa onu kullanalım.

@fingof VAR PROJE HAZIR VSTOL DESTEKLERİSİN YAPALIM

bu gerçek diğilki yoksa pc oyunları içinmi yapmışlar :D

Benim tasarımlarıma benzior!.. Nasa böyle saçma şeyleri teşhir eder, ama beride çaktırmadan işi götürür be!..

13. foto osmanlı yaplarına benziyor

ben daha iyi yapardım :) Mithat Hitit :)

Bu nesneye bineceğime, atla yolculuk yaparım daha iyi...en azından çevreyi kirletmior :)

teknolojiden anlasaydınız su anda burda yorum yapıyor olmazdınız nasada uçak tasarlıyo olurdunuz onun için bırakında adamlar işini yapsın ama iyi ama kötü...

uçak erimiş

Şuanda uçan uçaklar nasıl uçabiliyorsa buda aynen öyle uçabilir. İlk uçağın tasarımına bi bakın. Sizin mantığınıza göre mevcuttaki sistem en iyi sistemdir bir sonraki yapılacak olan saçmadır diyorsunuz. Bu durumda günümüz uçaklarının tamamı birer hurda yığını. Sadece wright kardeşlerin yaptığı uçak mükemmel yapıda. Ki onlarda bunu yaparken çakıl taşı bile uçamazken bu koca odun yığını nasıl uçacak demişlerdi.

Türkiyenin neden birşeyler geliştiremediğinin en açık örneği sizlersiniz. Neden araba yapalımki zaten demiryığını yürümez diimi. Ferrarinin tasarımıda ne öyel üzerinden silindri geçmiş gibi araba dediğin At arabası gibi olur atlar çeker hiç kendi kendine giden araç olurmu tümüyle saçma. Nasa yapmamıştır işi gücü yokta uçak, araba vs mi tasarlıcak. Bunları söylediğinize inanamıyorum. Nasayı sadece uzaya gidip gelen bir firmadan ibaret görüyorsunuz. Bir çoğunuz Cern deneyi içinde saçma sapan diyordunuz. Ama bilmediğiniz bir konuvar. Bilgisayar sistemlerinin geliştirilmesinde, İnternetin var olmasında, jet motorlarında, Kısaca teknoloji dediğimiz ve sizin saçma diye bahsettiğiniz şeylerin büyük çoğunluğunun altında bu adamların imzası var.

Biz hep böbürlenmişsizdir, İLK uçan insan türk, ilk kadın savaş pilotu türk, Türkler şunu yaptı türkler bunu yaptı. İcat etmek değil geliştirmek önemli olan. Bu gün bir otomobill bile yapamıyorsunuz ancak başkalarının ürünlerini kötülüyorsunuz. Yapın arkadaşım siz daha iyisini yapın ve diyinki nasa bu işi beceremiyor.

Nasa aya gitmemişmiş. Sen gittin gördünmü ? Türk olarak yerden 500 metre yukarı çıkamıyoruz. İllaki o adamların yaptıkları bir alet olmalı. Bir hayli uzattım konuyu kimse yanlış anlamasın.

gelecek için uçaktasarlamadan önce şimfiki uçakların düşmemesi için gizli motor vs gibi şeyler yapsınlar..... :( zaten çok yapmacık olmuşş... :)
___________________________________________________
Zatren yedek motor ve yedek yakıt deposu koyuyorlar ki ;)Düşen uçaklar farklı nedenlerden düşüyor(Teknik arızadan)

Rukiye D.---- havacılık sektöründe hata payı 0 olmalı ki bu uçaklarda da hata payı sıfır olacaktır.Çünkü ya güvenli ve uçabilir yada uçamaz.bunun başka bir alternatifi yoktur . Tasarımlar güzel belki 20 belki 50 sene sonra olacak ama olacak....ve bunları tasarlayanlardan - uçuranlardan birisi Türk olacak çünkü 'Türk milleti çalışkandır-Türk milleti zekidir.'M.Kemal

Aerodinamik yapısına bakarsak pek bunun uçacağını zannetmiyorum

@01 Tem 2013 03:24 havayı alttan alarak uçabilir yada düşük yükseklitten hızlı uçmak için tasarlanmış olabilir

Biz şu an dünyada havacılık alanında en ileri ülke olmalıyız...Maalesef bizden bu işi öğrenenler bizi geçtiler... Şimdi aradaki farkı kapatmak zamanı...hep birlikte çok çalışıp farkı kapatmalıyız

bu ne biçim uçak

Çok güzel tasarımlar var. Gerçekçi değil diyen adam 1910da böyle diyorlardı sonra yolcu uçağı yaptılar ahahaha ;) herşey mümkün. Tek gereken bir miktar para ve akıllı insan

motorununa nereden hava gelip nereden havayı max itici güç ile kullanacak bu. traktöre benziyo zaten. :)

Sen de yorum yaz