%100 Rotten Tomatoes puanı bile Netflix'in iptal kararını engelleyemedi

Rotten Tomatoes'ta %100'lük mükemmel bir puana sahip olan, eleştirmenlerden de büyük övgüler alan Netflix hiti, herkesi şaşırtan bir kararla iptal edildi.

%100 Rotten Tomatoes puanı bile Netflix'in iptal kararını engelleyemedi

Netflix, %100 Rotten Tomatoes puanına sahip popüler animasyon dizisi Babam Bir Ödül Avcısı'nı (My Dad the Bounty Hunter) iptal ettiğini duyurdu.

Babam Bir Ödül Avcısı, Netflix’in en iyi animasyon dizileri arasında yer alıyordu. What’s On Netflix’in izleme verilerine göre, birinci ve ikinci sezonların her ikisi de dünya çapında toplam 27 milyon izlenmeye sahipti ve ikinci sezon, Ağustos 2023’te bir hafta boyunca yayıncının küresel ilk 10’u arasında yer aldı.

Dizi, eleştirmenlerden de büyük övgüler aldı ve Rotten Tomatoes’da %100 puana ulaşmayı başardı. Ancak bu etkileyici derecelendirmeye rağmen Netflix’in gazabından kurtulamadı.

Babam Bir Ödül Avcısı konusu ne?

Babam Bir Ödül Avcısı, çocukları onun galaksiler arası bir ödül avcısı olduğunu keşfeden ve uzay maceralarında ona katılan bir babayı konu alıyor. Dizide Chelsea Peretti (Brooklyn Nine-Nine), Laz Alonso (Avatar), Priah Ferguson (Stranger Things) ve Tim Meadows (Mean Girls) gibi yıldızlarla dolu bir seslendirme kadrosu yer alıyor.

Ancak dizinin yaratıcısı Everett Downing Jr.’ın, Babam Bir Ödül Avcısı’nın üçüncü sezonunun olmayacağını onaylamasıyla uzay maceraları resmi olarak sona erdi. Everett Downing Jr., What’s On Netflix ile yaptığı görüşmede “Böylesine inanılmaz bir ortak ve sanatçı ekibiyle çalışabildiğim için kendimi son derece şanslı hissediyorum. Fikirlerinizin hayata geçmesini izlemek o kadar gerçek dışı ki! Dizide çalışan herkes Terry, Tess, Lisa, Sean ve tüm ilginç, vahşi ve çılgın karakterlere aşık oldu. Kim bilir belki bir gün bu dünyayı tekrar ziyaret etme şansım olur. Şimdilik bu karakterler ve hikayeler hayatımın geri kalanında kalbimde yaşayacak" dedi.