128 GB'lık Android cepler geliyor!

Bir türlü 64 GB'ın üzerine çıkamayan Android telefonlar, yakında bu sınırı aşabilir!

  • Ercan Uğurlu
350 GB'lık Android cep mi geliyor?

Akıllı telefonlarda artan veri miktarıyla doğru orantılı olarak dahili hafızalar genişlerken elbette bunun yanında microSD kart hafızaları da unutulmuyor. Özellikle amiral gemisi ceplerde geniş dahili depolama alanı seçenekleri görürken, onun yanında geniş microSD kart desteği de sunuluyor. Peki, MWC 2015'te bu anlamda neler bekleyebiliriz?

Dahili depolama alanlarının yanı sıra genişleyen microSD kart seçenekleri ve öte yandan telefonlara verilen bulut depolama alanı desteğiyle beraber depolama konusunda son kullanıcıya pek çok seçenek sunuluyor. Önümüzdeki MWC 2015 fuarında da bu anlamda tanıtılacak yeni amiral gemisi ceplerden oldukça umutluyuz. Her ne kadar Samsung Galaxy S6, HTC One M9, Sony Xperia Z4 ve LG G4 gibi bombaların 32 ve 64 GB'lık dahili hafıza seçeneklerine sahip olacakları yönünde notlar olsa da, bunun yanında bazı kaynaklar bu ceplerin 128 GB'lık dahili hafıza seçeneği sunacaklarına ilişkin sızıntılar da yayınlıyor. Buna bir de ek olarak gelecek 256 GB'lık microSD kart desteğini ilave edersek, totalde 350 GB'ın üzerinde depolama alanına erişmek mümkün olacak.

Hatırlayacak olursanız geçtiğimiz CES 2015 fuarında da Saygus V2 isimli bir cep 64 GB'lık dahili depolama alanının yanı sıra çift 128 GB'lık microSD kart slotuyla 320 GB'lık total hafıza sunuyordu. Bunun farklı örneklerini MWC 2015'te de göreceğimizi düşünüyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Daha düne kadar bilgisayarımdaki hard diskin boyutu 40gb idi. İnsan geçmişi düşününce "Vay anasını!" demekten kendisini alamıyor.

canım applemin telefonu gibi hiçbişey olmaz

ben 128 GB filan istemiyorum. istediğim tek şek bir hafta bil ömrü sunan akıllı telefon

@01 Şub 2015 15:34 pilleri yeni nesil üretilirse lityum iondan x25 kata kadar daha fazla dayanan pil teknolojisi çıkacak bu teknoloji telefonlara ne zaman girerse o zaman tek şarjla 1 hafta dayanan telefonlar çıkacak artık laptoplarda bile pilde devrim yapıp 16 saate kadar dayanan laptoplar çıkmaya başladı (Normal kullanımda oyun-video harici) yani pil teknolojiside telefon gibi ilerlemeye başlarsa yakındır 10 gün şarja takmadan kullanabileceğimiz telefonlar :)

@01 Şub 2015 20:16 aslında laptoplarda piller aşağı yukarı aynı, değişen işlemci ve RAM verimliliği... bir de diğer çipler de verimli hale geldi, ses karti ve kuzey köprüsü gibi... ayrıca flüoresan tüpten led aydınlatmaları geçildi... sonuç olarak ayni güçteki pillerle 2 3 kat daha uzun pil ömrü sağlandı... ama piller son 10 yıldır neredeyse ayni teknoloji...

Ne yüklicezki o kadar hafızaya. Ayrıca aleti büyük ihtimal yavaşlatır o hafızayı doldurmak

128 ve 256 gb dahili hafıza kapasiteleri kulağa hoş geliyor ancak ram ve işlemci kapasitilerinin de buna uygun artması gerekiyor.

6 sene önce 16 gb'lık samsung i900 omnia kullanıyordum. O zamanların en yüksek hafıza boyutuydu. Ama okuma ve yazma hızı saniyede 3 mb civarıydı. O döneme göre iyi olsada yinede düşük bir hız. Bence hafıza boyutunun yanında hızı önemli.

yaşasın! 128 gb lık yeni çöp tenekeleri geliyor....

Asiri hafiza her cihazi yavaslatir ustelik micro sd nin hizi telefondan yavas oldugu ve buna telefon hafizasi girince %3 yavaslariz hatta bu yuzden 128 iphone 6+ sorun yapiyor

bence 64 GB dahili Hafıza ve 128 GB SD Kart desteği için cep telefonu üreticileri geç kalmış bile, çünkü 16 ve 32 gb depolama alanı günümüz teknolojisinde çok az bir depolama alanı hatta 64 gb Hafıza Kartı desteği de yetersiz. düşünün bi 10 dakikalık hd video kaydı bile 1 gb Hafıza kaplıyor.

128 saat giden pil istiyoruz!

yeni takozlar geliyor happyyys

Evet Bencede uzun sarj lazimm

Yakında telefonlara 1 TB diye ssd yapıştırıp verirler : D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play