150 Milyon Kullanıcıya Hacker Şoku!

Spor dünyasının dev markası, 150 milyon kullanıcısının yaşanan hack olayından etkilendiğini açıkladı!

  • H. Hüseyin Öztürk
150 milyon MyFitnessPal kullanıcısını etkiledi!

Spor giyim devi Under Armour'ın yeni açıklamasına göre 150 milyon MyFitnessPal hesabı bir güvenlik ihlalinden etkilenmiş durumda. Firma, durumdan 25 Mart'ta haberdar olduğunu ve yetkisi olmayan kişilerin Şubat 2018'in sonlarından beri hesaplara erişim sağladığını söylüyor. Ama hacker'ların ulaşabildikleri bilgiler arasında sadece kullanıcı isimleri, e-mail adresleri ve hash halindeki şifreler var.

Sürücü ehliyeti veya sigorta numarası gibi hükümetin verdiği kimlik numaraları, çalınan bilgiler arasında bulunmuyor çünkü zaten firma bu tür bilgileri toplamıyor. Under Armour'un söylediğine göre ödeme bilgileri de güvende (kredi kartları dahil), çünkü firma bunları ayrı bir şekilde topluyor ve işliyor.

Veri ihlalinin keşfedilmesinin dört gün ardından, firma MyFitnessPal kullanıcılarına e-mail ve uygulama bildirimleri aracılığıyla hesaplarını güvene almanın yollarını bildirdi ve şifrelerini değiştirme zorunluluğu getirdi. Bunların yanında veri ihlalinin, firmanın MapMyRun gibi diğer uygulamalarını etkilemediği söyleniyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play