2013 model Sony Bravia TV'ler tanıtıldı!

Sony, Full HD'den bile dört kat daha yüksek çözünürlük sunan 2013 model televizyonlarını gösteriyor!

Sony'den 2013 model TV'ler!

Sony, CES 2013'te görücüye çıkardığı yeni BRAVIA ürün yelpazesi ile bu sezon her anın güzelliğini, duygularını, dramını ve heyecanını yaşatmayı hedefliyor. Nefes kesici görüntüler ve içinizi titretecek ses, gerçeğe hiç olmadığı kadar yakın ve sizi saran bir televizyon deneyimi ile bir araya geliyor. Sony, BRAVIA'ya akıllı telefonunuz ve tablet bilgisayarınızdan bağlanıp kontrol ederek seyir keyfinizi daha da zenginleştirmenize olanak tanıyor.

Yüksek detaylar ile Full HD'nin ötesine geçin

Güçlü 4K X-Reality PRO işlemcisi, Blu-ray Disc ve televizyon yayınlarından web videolarına kadar sevdiğiniz tüm içeriklerin keyfini 4K çözünürlükle çıkarmanıza imkan veriyor. Full HD'nin dört katı çözünürlüğe (gerçek çözünürlük 3840 x 2160 piksel) sahip tüm içerikler ile 4K seyir deneyiminizi daha önce hayal dahi edemediğiniz zirvelere taşıyor.

Merakla beklenen 84 inç sınıfında dünyanın en büyük 4K LED TV'sinin lansmanını takiben Sony, ürün yelpazesini 65 inç ve 55 inç X9000A serileri ile genişletiyor.

Yüksek görüntü kalitesi

Ne izliyor olursanız olun, en son X-Reality PRO işlemcisi, piksel kalıplarını devasa veritabanı ile dikkatlice eşleştirerek görüntüleri analiz ediyor, temizliyor ve düzeltiyor. Bu sayede filmlerden akıllı telefon ile çektiğiniz düşük çözünürlüklü kısa videolara kadar her türlü görüntü kaynağından en iyi görüntüleri almanızı sağlıyor.

Daha zengin, daha saf renklere sahip bir dünya

Daha zengin, daha saf renklere sahip bir dünya

Daha zengin, daha saf renklere sahip, daha geniş bir dünya

Sony'e has yeni TRILUMINOS Ekran, görüntülemesi zor kırmızı ve zümrüt yeşilini de içeren, zengin, ultra gerçek renklerden oluşan genişletilmiş renk paleti ile izleme deneyiminizi daha da zenginleştiriyor. Pırıl pırıl deniz manzaralarından çiçeklere ve otların rüzgâr altında dalgalandığı yemyeşil çayırlara kadar her şey, çok daha net ve tatmin edici ölçüde daha gerçek oluyor. Gökler daha mavi, zarif ve doğal cilt tonları ile yüzler daha da iyi görünüyor.

Televizyon, QD Vision'un sunduğu "Color IQ" optik bileşeni(*1) ile Sony'nin görüntü teknolojilerini bir araya getirmek suretiyle, daha doğal, canlı ve duygu derinliği oldukça yüksek bir izleme deneyimi sunan dikkat çekici ölçüde geniş bir renk gamı elde ediyor.

Gerçekten hissedeceğiniz, içinizi titretecek ses kalitesi

Sony'nin Sinyalden Ses mimarisi, hınca hınç dolu bir stadyumun uğultusundan en sessiz fısıldamaya kadar her anı, daha gerçek hale getiriyor. Ses sinyallerini onarıp, optimize edip düzelterek canlı müzik ve diyaloglar elde eden ileri işleme teknolojisi ile seyir keyfinize yeni bir heyecan daha katılıyor.

Sadece tek bir dokunuşla telefonunuz veya tabletiniz ile iletişime geçin

Android veya iOS cihazınız için yeni sezgisel bir uygulama olan TV Sideview ile yayın programların göz atmanıza, televizyon programlarını kaydetmenize ve ilgili içerikleri keşfetmenize olanak tanıyor. Zahmetsizce kablosuz bağlantı kurmak için tek yapmanız gereken, yakın alan iletişimi (NFC) uyumlu Xperia akıllı telefonunuzu, NFC donanımlı basit televizyon kumandasına kısa süreliğine dokundurmak. Artık telefonunuzdaki görüntüleri BRAVIA'ya 'yansıtabilirsiniz'.

Sony'den yenilikçi bir tasarım: Güzelliğin ve aklın bileşimi Sense of Quartz

Zamanın ötesine geçen geometrik şekiller, saflık ve basitliği ifade eden dairesel bir taban üzerinde kuvarsa benzeyen Monolithic dikdörtgen panel ile uyumlu bir denge içinde birleşiyor. Tüm bu unsurlar, komutlarınıza televizyonunuzun çerçevesindeki Sony logosunun altında anında yumuşak tonda bir parlama ile tepki veren akıllı bir 'öz' ile bir araya getiriliyor.

Bu sezonun nefes kesici yeni BRAVIA ürün yelpazesi Avrupa'da Nisan 2013'ten itibaren tüketiciler ile buluşurken, BRAVIA X9000A ise Temmuz 2013'te mağazalardaki yerini alacak.

Okuyucu Yorumları