5,7 inç'lik Microsoft Lumia'dan yeni sızıntı!

Microsoft'un beklenen amiral gemisi telefonunun özellikleri, bir kaynağa göre "doğrulandı"!

5,7 inç'lik Microsoft Lumia'dan yeni sızıntı var!

Microsoft'un Haziran 2014'te ortaya çıkan planlarında geleceğe yönelik iki telefondan bahsediliyordu. Bunlardan biri, "Talkman" olarak bilinen üst seviye cihaz, ikincisi ise phablet boyutlarındaki "Cityman" idi.

İki telefonun kod adı, 11 ay sonra bu senenin Mayıs ayında, yeni bir raporda ortaya çıkmıştı. Telefonlar şimdi ise AdDuplex reklam platformunda göründüler.

Telefonlardan biri (RM-1104 ve RM-1105 kod adlarına sahip), 5,2 inç'lik 1080p ekranla geliyor. Buradan cihazın daha önce bahsedilen Talkman olduğu anlaşılıyor. RM-1100 kod adlı ikinci telefonun ekran boyutu bilinmiyor, ancak Quad HD (2560x1440 piksel) çözünürlükle geleceği anlaşılıyor. Bu ikinci cihazın Cityman olduğuna inanılıyor.

Cityman'ın henüz doğrulanmayan özellikleri arasında şunların olduğunu düşünülüyor: 5,7 inç QHD ekran, sekiz çekirdekli Qualcomm işlemci, 3GB RAM, 32GB depolama (microSD kart slotu), 20MP arka kamera, 5MP ön kamera, 3.300mAh pil, USB Type-C bağlantısı. Windows Central, bu teknik özelliklerin doğru olduğunu "doğruladığını", dahası Cityman'ın üçlü LED flaşla geleceğini söylüyor.

Microsoft, Şubat ayında "sınıfının en iyisi, Snapdragon 810 işlemcili Lumia'lar" için söz vermişti. Bu sızıntı sayesinde yeni üst seviye Lumia'nın ipuçlarını almış olabiliriz.

Talkman ve Cityman'ın 2015'in son çeyreğinde, Ekim veya Kasım'da piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu kod adları, elbette telefonların tamamlanmasıyla değişecek. Dolayısıyıla cihazlar tanıtılırken karşımıza Lumia 940 ve Lumia 940 XL isimleriyle çıkabilirler.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Zaten dükkanında baykuşlar tünemiş...prog.yok..kime sorsak ammman Windows alma diyorlar..sonra elinde kalır.. buna göre hareket et vindovs..TÜRKÇE YAZILIŞI. sonra bu şarkıyı söylersin..''' alanlar için '''' SON TESELLİM ŞARAP OLDU.. GÖNLÜM YİNE HARAP OLDU. MAZİDEKİ HATIRALAR ŞİMDİ ARTIK SERAP OLDU.. ................ şaraptan niyetimiz Windows...eski hatıralar..Nokia.. bilginize..saygılarımızla.

@29 Haziran 2015 13:57 adam hakli neden begenmediniz anlamadim

Çıksın artık şu Windows amiral gemileri, 2 yıldır bekliyorum. Dandroid telefonum tuğla oldu, kurtlu elmaya 3500 TL verecek kadar zengin değilim. Kurtuluşumuz ol Microsoft, umudumuz ol.

windows akıllı adam telefonu. batabilir bu yüzden normaldir. ama daha iyisi yok. aklı olmayanda kullanmasın zaten.

@30 Haziran 2015 00:19 1 milyar Android kullanıcısına ve yarım milyar İOS kullanıcısına hakaret eden zat, bir tek sen mi zekisin ?

kardeslerim ben aldim siz almayin. valla androidin en kalitesizi lumiadan daha iyidir. ugulamalar kisitli telefonda sensor sorunu cok. bir telwfonda ola bilecek butun sorunlar lumuada ve microsoft da var. sakin ama sakin almayin

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir