8 inç'lik laptop'a 10 inç'lik klavye!

Japonlar sonunda bunu da yaptı; 8 inç'lik laptop kasasına 10 inç'lik klavyeyi sığdırdı!

  • Levent Öztürk
8 inç'lik laptop'a 10 inç'lik klavye!

Teknolojinin küçülmesindeki en büyük problem, ellerimizin de teknoloji ile birlikte küçülmemesi. Apple'ın 12 inç'lik MacBook'u tam boyutlu tuş takımına sahip bir dizüstü bilgisayarın küçülebileceği neredeyse en ufak boyut ancak Japonya'dan King Jim, Portabook XMC10 ürününü daha da küçültmenin zekice bir yolunu bulmuş durumda.

Bu minik dizüstü bilgisayar 2.4GHz Intel Atom işlemci, 2GB RAM ve 32GB belleğe sahip olmanın yanı sıra katlanabilen 12 inçlik bir klavyeye sahip ve bu klavye, katlandığı zaman Portabook'un 8 inç'lik ekranı ile aynı boyuta ulaşıyor.

Ancak bu ürünün performans anlamında 12 inç'lik MacBook ile yarışmasını beklemeyin. 740 dolar fiyat etiketi ile Portabook XMC10, Apple'ın en küçük dizüstü bilgisayarından daha ucuz olabilir ancak bu cihazı kullanmak için sınırlı özelliklerini ve 1.280 x 768 çözünürlüğe sahip ekranını da kabul etmeniz gerekiyor.

King Jim'in temel olarak bir Japonya firması olmasından dolayı bu ürünü Dünya'nın başka herhangi bir yerinde bulmanız kolay olmayabilir. Ayrıca Portabook XMC10'un neredeyse 4 cm kalınlığa sahip olması da, şansını biraz düşürecektir...

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Tablet gibi kullanımı daha basit cihazlar varken artık laptop lar bir kenara çekilmeli

@28 Aralık 2015 15:59 Tabletler Panasonic'in "Toughbook" modeli gibi güçlü ve modüler hale gelmedikçe o iş henüz zor.

@28 Aralık 2015 15:59 hadi canım bebe

@28 Aralık 2015 15:59 hiçkimse laptopu tercih etmiyor korkarım yakında Mahmutpaşa'da işportaya düşer. :))

2 GB ram ve 4 cm kalinlik, HD ekran. 1000 TL lik 5 mm lik Full HD tablet ayni isi cok daha iyi yapiyorken 3.000 TL (tahmini Turkiye fiyati) verilmez bu alete.

Laptop OUT Tablet IN

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost