ABD'den HTC 10 için kötü haber!

Samsung ve Apple'ın artık iyice domine ettiği akıllı telefon pazarında, HTC'nin amiral gemisi cebi HTC 10 için pek de iyi sayılmayacak bir haber geldi

  • Cenk Atlı
ABD'den HTC 10 için kötü haber!

Mobil teknolojinin iki dev ismi Samsung ve Apple akıllı telefon pazarı açısından rakiplerine büyük bir fark atmaya başladı. Bu durumun en çarpıcı örneklerinden birisini ABD'deki akıllı telefon pazarına dair en yeni veriler oluşturuyor. Zira iki firmanın gerçekleştirdiği satışların toplamı ABD'deki akıllı telefon pazarının yarısından fazlasına karşılık geliyor. Daha da çarpıcı olan ise iki firmanın endüstrideki karlılığın neredeyse tamamını elde etmesi.

Bu iki devi geçtiğimiz yıllarda yakalamaya en çok yaklaşan LG'nin dışında başka hiçbir firma iki haneli pazar payına bile ulaşabilen bir başarı gösteremedi. Diğer yandan Tayvanlı firma HTC, ABD akıllı telefon pazarında kısa bir süreliğine zirveye yerleşse de, Apple ve Samsung'un etkisine daha fazla dayanamadı.

Son yıllarda en iyiler listesinde kalmak için büyük bir mücadele veren HTC için asıl zor günler ise bundan sonra başlayacak gibi duruyor. Zira 9to5Google'da yer alan habere göre ünlü GSM operatörü T-Mobile, HTC 10 amiral gemisi modelinin satışını durdurduğunu açıkladı. HTC'nin bu en yeni ve en iddialı cihazının satışa çıkmasının üzerinden henüz iki buçuk ay geçtiğini düşünürsek bu kararın Tayvanlı akıllı telefon üreticisi için bir hayli zorlayıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Htc bunu yapana kadar EYE modelinin selefini sürse piyasa da daha çok yer tutardı birazda ucuz tutsun fiyatları illa iphone la aynı fiyat olmak zorunda değil

Htc aslında çok iyi telefon fiyatları biraz daha uygun olursa satışlar zirve yapabilir

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play