Acer IFA 2017'de En Yeni Ürünlerini Tanıttı

Acer, IFA 2017'de en yeni ürünlerini tanıttı. Bugüne kadar üretilen en güçlü Predator ile özellikle oyuncular bu Acer'ları çok sevecek.

Acer IFA 2017'de en yeni ürünlerini tanıttı

Acer, IFA 2017'de en yeni ürünlerini tanıttı. Predator Orion 9000 serisi masaüstü oyun bilgisayarları, Predator X35 kavisli monitör, Swift 5 ultra ince ve ultra hafif dizüstü bilgisayar, Spin 5 dönüştürülebilir bilgisayar ve Switch 7 Black Edition 2'si 1 arada dizüstü bilgisayarın yanı sıra göz kamaştırıcı kulaklık ve fare seti ile Acer oyunculara özel seçenekler sunuyor.

Acer Predator Orion 9000 Serisi: Görebildiğiniz Güç

Düşmanların gözünü korkutmak ve oyun oynama ilhamı vermek için tasarlanan Predator Orion 9000 serisinin komut estetiği, ön çerçevenin yanları boyunca uzanan özelleştirilebilir RGB aydınlatması ile uzay mekiği benzeri siyah-gümüş renkli bir dış kaplamaya sahip. Devasa bir yan pencere paneli açıklığın boyutuna rağmen elektromanyetik karışma (EMI) seviyelerini kontrol altında tutan dikkat çekici ölçüde çarpıcı ve güçlü iç tasarımı sergiliyor. Özelleştirilebilir RGB aydınlatmasına sahip opsiyonel fanlar daha göz alıcı bir görünüm için sanal bir ışık gösterisi yaratıyor. İki tutamak ve karbonfiber kalıpla kaplanmış tekerleklerle donatılan yeni donanım, bir yerden başka bir yere kolayca taşınabilir. Aletsiz açılabilen yan paneller komponent yükseltmelerini kolaylaştırıyor ve basılarak açılan üst kısım kullanıcılara fanları değiştirmek için hızlı bir yol sunuyor. Önden erişilebilen kulaklık yuvası ve kablo yönetimi oyun alanının düzenli kalmasını sağlıyor.

Acer IT Ürünler Birimi, Sabit Bilgisayarlar Genel Müdürü Jeff Lee şunları söyledi: "Predator Orion 9000 bugüne kadar yaptığımız en güçlü bilgisayar. "4 yönlü grafikler ve 18 çekirdekli işlemcilerle, oyuncuları ve yoğun grafik kullanıcılarını hayallerinin ötesine taşıyan bir platform."

Sıvı Soğutma ve IceTunnel 2.0 Cihazı Serin Tutuyor

Predator Orion 9000 serisi oyunun harareti arttıkça sıcaklığı düşürmek için sıvı soğutma[i] ve Acer'ın IceTunnel 2.0 özelliklerine sahip. IceTunnel 2.0 sıcaklığı dışarı atmak için sistemi her biri ayrı hava akımı tünellerine sahip termal alanlara akıllıca ayıran, gelişmiş bir hava akımı yönetimi çözümüne sahip. Öndeki ve üstteki kocaman metal ızgara panelleri daha fazla soğuk havanın içeri girmesini ve yükselen sıcak havanın sıvı soğutmalı CPU'dan dışarı çıkmasına izin verirken, önde, üstte ve arkada beş adede kadar 120 mm'lik fanlar kasa boyunca havayı soğutuyor. Hava akımının bir kısmı ise depolama cihazlarını soğutmak için anakart tepsisinin arkasına yönlendiriliyor. Grafik kartları sıcaklığı arkadan dışarı atmak için üfleyici tip fanlar barındırırken, PSU sıcaklık karışmasını önlemek için bağımsız.

Oyun ve İçerik Oluşturma İçin Olağanüstü Bir Platform

AMD'nin en yeni Radeon™ RX Vega grafiklerini bir masaüstü oyun bilgisayarına getiren ilk ana orijinal ekipman üreticilerinden biri olan Acer, gerçeğe yakın görseller sunmak için 4'e kadar Radeon RX Vega kartını destekleyerek çıtayı yükseltmiş. Oyuncuların aynı zamanda SLI'da sanal gerçekliği kolayca destekleyebilen iki NVIDIA® GeForce® GTX 1080Ti kart seçenekleri mevcut.

AMD Radeon Teknolojileri Grubu, Oyun Bölümü Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Scott Herkelman şöyle konuştu: "Acer'ın şimdiye kadar yaptığı en yüksek performanslı bilgisayarı için AMD Radeon™ RX Vega grafik kartını seçmiş olmasından heyecan duyuyoruz. RX Vega hem güzellik hem de güç açılarından Predator Orion'un mükemmel bir tamamlayıcısı. Tek bir RX Vega ultra yüksek çözünürlükler ve yırtılmasız, saniyede 60 kare sunuyor. Yüksek Bant Genişliği Kaşe Kontrolü ve Rapid Packed Math gibi çığır açan yeni özelliklerle, oyuncular yeni ürünler çıktıkça onlardan tümüyle yararlanabilmek için sistemlerinin her zaman daha iyi performans göstereceğini bilirler".

Predator Orion 9000 olağanüstü performans sunarken bilgi işlem yoğunluklu görevlerin kolayca yapılabilmesine izin veren ileri teknoloji Intel® Core™ i9 Extreme Edition 18 çekirdekli işlemcilere ve 128 GB dört kanallı DDR4 belleğe kadar donanım sunuyor.

Intel Masaüstü Platformlar Grubu Genel Müdürü Anand Srivatsa şunları söyledi: "Yeni Intel Core X-serisi işlemci ailesi inanılmaz performans ve olağanüstü ham mega görev gücü için 18'e kadar çekirdek ve 36'ya kadar iş parçacığı sunarak çıtayı masaüstü bilgisayarlarda olabilecek en yüksek noktaya yükseltmiştir. Bu benzeri görülmemiş güç seviyesi Acer ile güçlü ortaklığımız sayesinde Intel Core i9 Extreme Edition işlemciye sahip olan Predator Orion 900'da tümüyle görülebilir."

Tek vuruşla hız aşırtma, savaşçıların yalnızca bir butona basarak turbo performans seçimi yapabilmelerini sağlıyor.

Kusursuz bağlanabilirlik özellikleri arasında iki USB 3.1 Gen 2 bağlantı noktası (bir C Tipi ve bir A tipi), sekiz USB 3.1 Gen 1 bağlantı noktası (bir C Tipi ve yedi A tipi) ve iki USB 2.0 bağlantı noktası (Type-A) bulunuyor. Predator Orion 9000 serisi hızı, gücü ve bilgisayarın kapasitesini arttırmak için toplam üç M.2 yuvasını ve video kartları için büyük ölçüde genişletme sağlamak amacıyla dört PCIe x16 yuvasını destekliyor

Acer Predator X35: Büyüleyici Görseller

Bu geniş 35 inç, 21:9 monitör sarmal bir 1800 kavis ve müthiş bir (3440 x 1440) WQHD çözünürlüğü destekliyor. NVIDIA G-SYNC, Acer HDR Ultra ve quantum dot teknolojilerini barındıran bu cihaz aynı zamanda yüksek dinamik aralık ile mümkün olan en iyi kontrast kalitesini sunuyor. 512 ayrı kontrol edilen bölgede gelişmiş LED yerel karartma yalnızca gerektiği anda ve yerde ışık veriyor. Predator X35, DCI-P3 renk standardının yüzde 90'ını kapsayan daha geniş, daha derin bir doymuş renk gamı ve geleneksel dinamik aralıklı monitörlerden birkaç kat daha fazla bir parlaklık aralığı sunuyor. Hızlı 4 ms yanıt süresi ve yüksek 200 Hz yenileme oranı NVIDIA G-SYNC ile bir araya getirildiğinde oyun deneyimini yırtılma veya yapay görseller olmadan yumuşak ve gerçek hayattaki benzeri bir hale getiriyor.

Farklı eylem türleri için görselleri optimize etmek amacıyla Predator GameView ile donatılan sekiz ön ayarlı görüntüleme modu mevcut. Standart, ECO, Grafik ve Sinema'ya ek olarak, bir kısayol tuşu ile veya ekran menüsünden kolaylıkla erişilebilen Aksiyon, Yarış ve Spor olmak üzere üç özel oyun modu bulunuyor. Oyuncular ayrıca tercihlerine göre kendi özel profillerini tanımlayabilir ve her modu programlayabilirler.

Acer BlueLightShield™ teknolojisi müşterilerin OSD menüsü aracılığıyla dört farklı filtre ayarı arasından seçim yaparak mavi ışık emilimini azaltabilmelerine izin veriyor. Birinci sınıf VA paneli yatay ve dikey olarak 178 dereceye kadar geniş görüntüleme açıları sağlıyor. Ek olarak, Dark Boost teknolojisi ince detayların loş ortamlarda bile görülebilmesini sağlıyor.

Predator Cihazları Oyun Deneyimini İyileştiriyor

Predator Galea 500 oyun kulaklığı oyun içinde yalnızca öğelerin yerlerini görme değil, aynı zamanda duyma imkanı vererek sizi oyunun tam içine sokuyor. Acer TrueHarmony™ 3D Soundscape teknolojisi, beyni sesin sabit bir yönden geldiğine ikna ederek oyuncunun kafasının oryantasyonuna dayanan akustik alanı yeniden yaratıyor. Lastik kaplamalı biyo-selülözden yapılan bir sürücü diyaframına sahip olan Predator Galea 500 kulaklığı düşük çınlama ile yüksek sesler sunar ve voklalleri ve orta-yüksek aralıklı notaları tam olarak yeniden üretmek için hızla yanıt verirken, benzersiz bir akusitk kavite etkili ritmik basların sunulmasına yardımcı oluyor. Predator Galea 500 müşterilerin EQ Müzik, Sinema ve Spor dahil olmak üzere üç mod arasında seçim imkanıyla özelleştirilebilir.

Yeni Predator Cestus 500 oyun faresi daha hızlı bir reaksiyon gerektiren FPS oyunları için daha hafif bir direnç veya RTS oyunlarında ince manevralar için daha ağır bir direnç gibi, oyuncuların tıklama direncini oynadıkları oyun türüne göre ayarlamalarına izin veren eşsiz bir iki düğmeli tasarıma sahip. 16,8 milyon RGB renk ışığı, 8 aydınlatma deseni, 5 dahili profil ayarı, 8 programlanabilir buton ve altın kaplama bir USB konektörü barındırıyor. 

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik

Acer Predator G9 Serisi masaüstü oyun bilgisayarları Aralık ayında Kuzey Amerika'da 1,999 $'dan ve Kasım ayında EMEA'da 1,999 €'dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir. 

Predator X35 monitör 2018'de temin edilebilecektir. 

Predator Galea 500 oyun kulaklığı Kasım ayında Kuzey Amerika'da 299.99 $'dan ve Kasım ayında EMEA'da 299.99 €'dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.   

Predator Cestus 500 oyun kulaklığı Kasım ayında Kuzey Amerika'da 79.99 $'dan ve Kasım ayında EMEA'da 89.99 €'dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.   

Tam teknik özellikler, fiyatlar ve temin edilebilirlik bölgelere göre değişir. Temin edilebilirlik, ürün özellikleri ve belirli pazarlardaki fiyatlar hakkında bilgi için, lütfen www.acer.com aracılığıyla size en yakın Acer ofisi veya yetkili satıcısı ile iletişime geçiniz.

Acer'dan yeni "dönüştürülebilirler"

Acer Yeni Ultra İnce, Dönüştürülebilir ve Takılıp Çıkarılabilir Cihazlarını Tanıttı: Swift 5, Spin 5 ve Switch 7 Black Edition

Acer IFA 2017 Fuarı'nda Windows 10 sistemli yeni nesil Swift, Spin ve Switch modelleriyle popüler ultra ince dönüştürülebilir ve takılıp çıkarılabilir portföyünü genişletti. Modellerin tümü yeni, son derece güçlü 8. nesil Intel® Core™ işlemciler, Windows Hello'yu destekleyen daha güvenli biyometrik teknoloji ve üç boyutlu eğlence ile profesyonel üretkenlik için gerekli olan çok yönlü kullanım özelliklerini bünyelerinde barındırıyor. Bu dizüstü bilgisayarlar performans ve mobilitenin yanı sıra ideal bir biçim ve fonksiyon dengesi sağlayan yeni bir canlandırıcı stil ve tasarım duygusu taşıyor.

Acer IT Ürünleri Birimi Başkanı Jerry Kao şöyle konuştu: "Acer insanlara her zaman açık, dijital olarak yönlendirilen bir dünyada talep ettikleri kişisel bilgi işlem deneyimini vermek için sürekli olarak en yeni teknolojileri dizüstü bilgisayar portföyüne ilave ediyor. İster iş ister oyun veya içerik oluşturma için olsun, ofisteyken veya hareket halindeyken, Acer modern kullanıcıların farklı ve benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için çok çeşitli ürünler sunuyor."

Intel Bilgi İşlem Grubu Başkan Yardımcısı Chris Walker şunları söyledi: "8. nesil Intel Core işlemciler barındıran bir kişisel bilgisayar, en olağanüstü performans ve deneyimler için donanımlı ve optimize olduğunun güvencesidir. Acer'ın ultra ince kişisel bilgisayarlardan oluşan yeni serileri belirgin biçimde eşsiz fakat dinamik tasarımları ve [i] 8. nesil Intel Core işlemcilerin sunduğu üç boyutlu eğlence, rahatlık ve inanılmaz %40 performans arttırımı ile bir bütündür."

Microsoft Ortak Cihazlar ve Çözümler Başkan Yardımcısı Peter Han şöyle konuştu: "Acer'ın yeni nesil Swift, Spin ve Switch dizüstü bilgisayarları fonksiyonellik ve mobiliteyi Windows 10'un gücü ve performansıyla bir araya getirdi. Hafif, ince ve güçlü olan bu dizüstü bilgisayarlar, kişisel bilgisayarlarını evde, ofiste veya yolda verimlilik veya eğlence için kullanan herkes için üç harika seçenek."

[i] Intel Referans Platformunda SYSmark* 2014 SE (Second Edition) ölçümü Intel® Core™ i7-8550U işlemci, PL1=15W TDP, 4C8T, 4.0GHz'e kadar Turbo, Bellek: 8GB DDR4-2400, Depolama: Intel 600p SSD, Intel UHD Grafikler 620, İşletim Sistemi: Windows* 10 karşısında önceki nesil: Intel® Core™ i7-7500U işlemci, PL1=15W TDP, 2C4T, 3.5GHz'e kadar Turbo, Bellek: 8GB DDR4-2133, Depolama: Intel 600p SSD, Intel HD Grafikler 620, İşletim Sistemi: Windows* 10

Switch 7 Black Edition

Öncü Acer Switch 7 Black Edition Acer'ın yenilikçi İkili LiquidLoop™ teknolojisi fansız soğutma sistemi tarafından mümkün kılınan ayrık grafiklerle donatılmış dünyanın ilk fansız 2'si 1 arada dizüstü bilgisayarı. Güçlübir 8. nesil Intel Core i7 işlemci ve NVIDIA® GeForce® MX150 grafikler ile yoğun görevler, yaratıcı üretim ve içerik aktarımı içinde ideal. Mobilite düşünülerek tasarlanan yeni Switch 7 Black Edition son derece çok yönlüdür, klavye takılı olarak ağırlığı 1.15 kg'dan az. Switch 7 Black Edition'ın ince ve hafif tasarımı sağlamlık ve güzel bir dokunuş hissi veren, dayanıklı bir fırçalanmış alüminyum gövde içeriyor.

Switch 7 Black Edition, kapaklı bir dizüstü bilgisayarda tek elle açmak ve ayarlamak kadar kolay çalışma sağlayarak Acer'ın otomatik olarak toplanabilen ve otomatik olarak açılabilen patentli standı Acer AutoStand™ barındıran ilk ürünü.

2256x1504 çözünürlüğe sahip geniş bir 13.5 inç IPS[i] ekran barındıran Switch 7 Black Edition geniş görüntüleme açılarından canlı görsel deneyimler sunuyor. Switch'in son reenkarnasyonu 4096 seviye basınç hassasiyetine sahip ve açıyı, genişliği veya darbe gölgesini kontrol etmek için kalem eğimine sahip Wacom EMR teknolojili ekran kalemidir. BU ekran kalemi artık pilsiz ve kullanıcılara Windows Ink kullandıklarında daha otantik bir yazım çizim deneyimi sağlamak için tasarlanan bir dış kapakta saklanıyor.

Windows Hello'yu destekleyen Swift 7 Black Edition, kullanıcıların cihazı açmalarına ve tek dokunuşla oturum açmalarına izin veren, POA (Güç Açık Kimlik Doğrulama) ile optik tabanlı cam altı parmak izi sensörüne sahip. 

[i] Burada belirtilen tüm markalar ve ürün adları ilgili firmalarının ticari markalarına sahiptir ve yalnızca ürünleri açıklamak veya tanımlamak için kullanılmıştır.

Swift 5

Yeni Swift 5 üstün taşınabilirlik, sağlam performans ve bir stil dokunuşu isteyen kullanıcılar için tasarlanmış. 1 kg'dan hafif olan zarif kasası bu cihazı her zaman hareket halinde olan kullanıcılar için ideal hale getiriyor. Üst ve alt kapak için ultra hafif magnezyum-lityum alaşımı ve avuç içi alanında ekstra sağlamlık için magnezyum-alüminyum alaşımlar dahil olmak üzere sofistike malzeme seçimleri yapılmış.

8. nesil Intel Core işlemcilerin gücünden yararlanan Swift 5, 8 saatllik [i] pil ömrüyle olağanüstü hızlı ve yanıtlayıcı bir deneyim sunuyor. Windows 10 ve 2x2 802.11ac kablosuz özelliği ile kullanıcıların tüm gün boyunca hareket halindeyken, arkadan aydınlatmalı klavye sayesinde geceleri bile verimli biçimde çalışabilmelerini sağlıyor.

İnteraktif çoklu dokunmatik Full HD IPS2 dokunmatik ekran ve dar çerçeve tasarımı görüntüleme deneyimini maksimuma çıkarıyor. Dolby Audio™ Premium teknolojisine sahip Acer TrueHarmony™ güçlü ve net sesler sunarken,İşİçin Skype sertifikası Cortana ile canlı görüntülü sohbetleri ve harika bir deneyimi garanti ediyor.

[i]Listelenen pil ömrü kablosuz olarak MobileMark 2014® verimlilik modu testine dayanmaktadır. MobileMark 2014 test detayları www.bapco.com adresinde bulunabilir. Pil ömrü değerlendirmesi yalnızca karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek pil ömrü model, yapılandırma, uygulamalar, güç yönetimi ayarları, işletim koşulları ve kullanılan özelliklere göre değişiklik gösterir. Bir pilin maksimum kapasitesi zamanla ve kullanımla azalır.

Spin 5

Hafif, taşınabilir ve baş bölümü dönen metal bir kasada bulunan Spin 5 stiline düşkün profesyonellerin her tür iş ve eğlence için ilk tercihleri olacaktır. Cihazın çok yönlü, dönüştürülebilir form faktörü kullanıcıların dizüstü bilgisayar, tablet, ekran ve çadır modları arasında sorunsuz şekilde geçiş yapabilmelerini sağlayarak Spin 5'i içerik oluşturmak ve paylaşım için mükemmel bir platform yapıyor. 

Spin 5'in taşınması kolay 13 inçlik modeli 1,5 kg ağırlığında ve 15.9 mm kalınlığındayken, 15 inçlik kardeşi ise 2 kg'ın biraz üzerinde ve 17.9 mm kalınlığında. Bu cihaz taşınabilir olmasına rağmen, yeni 8. nesil Intel Core işlemciler, 16GB'a kadar DDR4 bellek, 13 saate[i] kadar pil ömrü ve 15 inçlik model için ayrık bir NVIDIA GeForce GTX 1050 grafik seçeneğini barındıracak şekilde tasarlanmış. Bu da Spin 5'in grafik tasarım veya video düzenleme gibi yoğun yaratıcı üretimlerin altından kalkabilmesini sağlıyor. Ayrıca, Full HD olarak gelen canlı ve gerçek hayattaki gibi renklerle birinci sınıf eğlenceler sunuyor. 

Harika bir dokunma deneyimi sunan keskin 13 veya 15 inç ekran aynı zamanda müthiş bir hassaslık için çalışma sırasında daha fazla kontrol sağlayan ve Windows Ink ile artırılmış kullanılabilirlik sağlayan opsiyonel Acer Active Stylus ile çalışabilir. Acer'ın her yöne dönen ExoAmp Anteni, antenin dizüstü bilgisayarın metal kapağının altında olmasına ve cihazın dönük olduğu yöne bakılmaksızın  tutarlı bir kablosuz sinyalini garanti etmek için Spin 5'in anten konumunu optimize ediyor.

Acer TrueHarmony, Dolby Audio Premium teknolojisi ve ön yüzdeki iki hoparlör herhangi bir modda engellenmeyecek şekilde akıllıca yerleştirilmiş. Spin 5 kristal netliğinde ve sarmal bir ses deneyimi sunuyor. İş İçin Skype sertifikalı Spin 5, kullanıcıların dört metreye kadar mesafeden Cortana'ya erişebilmelerini sağlayan uzak alan ses tanıma teknolojisiyle bir araya getirilen dört sıralı mikrofonlar barındırıyor. Bu da, yalnızca seslerini kullanarak hızlı, el kullanmadan yanıtlar almalarını, hava durumunu veya trafiği kontrol edebilmelerini, hatırlatıcı ayarlayabilmelerini, günlük programlarına bakabilmelerini sağlıyor.

[i] 13 inçlik modelde. Listelenen pil ömrü kablosuz olarak MobileMark 2014® verimlilik modu testine dayanmaktadır. MobileMark 2014 test detayları www.bapco.com adresinde bulunabilir. Pil ömrü değerlendirmesi yalnızca karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek pil ömrü model, yapılandırma, uygulamalar, güç yönetimi ayarları, işletim koşulları ve kullanılan özelliklere göre değişiklik gösterir. Bir pilin maksimum kapasitesi zamanla ve kullanımla azalır.

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik

Acer Switch 7 Aralık ayında Kuzey Amerika'da 1,699 $'dan ve Aralık ayında EMEA'da 1,999 €'dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir. 

Acer Swift 5 Aralık ayında Kuzey Amerika'da 999 $'dan, Haziran ayında EMEA'da 1,099 €'dan ve Kasım ayında Çin'de 7,499 ¥'den başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir. 

Acer Spin 5 Eylül ayında Kuzey Amerika'da hem 13 inç hem de 15 inç modelleriyle 799 $'dan ve yine Eylül ayında EMEA'da 13 inç modeli 899 €'dan ve 15 inç modeli 999 €'dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Tam teknik özellikler, fiyatlar ve temin edilebilirlik bölgelere göre değişir. Temin edilebilirlik, ürün özellikleri ve belirli pazarlardaki fiyatlar hakkında bilgi için, lütfen www.acer.com aracılığıyla size en yakın Acer ofisi veya yetkili satıcısı ile iletişime geçiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir