Akıl almaz Facebook cinayeti!

Siz siz olun, birini Facebook arkadaş listenizden çıkartırken iki kere düşünün...

  • Ertuğrul Süngü
Akıl almaz Facebook cinayeti!
Cinayet ile suçlanan sanıklar kefaletle çıkabilecekler

Sosyal paylaşım ağları gün geçtikçe daha da büyüyor ama bu büyüme her zaman iyi neticeler doğurmuyor...

Amerika'nın Tennessee eyaletinde yaşayan Marvin Pooter'ın geçtiğimiz gece iki adet birinci dereceden cinayetle suçlanarak karakola getirilmesiyle başlayan olaylar, iplik söküğü gibi çözüldü. Pooter polise verdiği ifadesinde, cinayeti, öldürdüğü çiftin kendi kızıyla arkadaşlığını bir sosyal iletişim sitesi üzerinden kesmesi yüzünden işlediğini söyledi.

Billy Payne Jr. ve kız arkadaşı Billie Jean Hayworth, Potter'ın 30 yaşındaki kızı Jenelle ile arkadaşlığını kesmesiyle başlayan olaylarda, polis raporuna göre, arkadaşlık listesinden çıkartılan Jenelle son birkaç haftadır Billy ve Billie çiftini farklı şekillerde rahatsız ediyordu. Yapılan araştırmalar sonucundaysa saat 17:30 ile 11:00 arası işlendiği sanılan cinayet, Marvin Potter'ın çiftin Mountain City'deki evlerine zorla grip ateş etmesiyle sonuçlandı. Billy Payne kendi yatak odasında ölü bulunurken, Billie Jean ise sekiz aylık bebeğine sarılmış olarak komşuları tarafından bulundu.

Jamie Curd isimli bir diğer sanıksa, Potter'ın arkadaşı ve kızına olan ilgisiyle ön plana çıktı. Kendisi suça ortaklıktan dolayı tutuklandı; şimdi her iki adam da ceza evinde. Potter için istenen kefalet 200.000 dolarken, Curd için tam tamına 1.5 milyon dolar kefalet isteniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

daha bunlar iyi günler durun. düşünsenize tüm varlığınız ve kişisel özelliklerinizle ortadasınız sizi siz yapan her şeyi dangalak bir sitede paylaşıyorsunuz siz gece uyuduğunuzda kişiliğinizin bir kısmı facede tüm dünyaya açık iekilde duruyor siz kapınızı kilitleyip evinize girdiğinizde size dair bişey hep dışarıda isteyen istedeiği çıkarımı ve varsayımı yapabiliyor sizin hakkınızda. Yani bir anlamda face ve bu tarz sitelere resmen bir organınızı ipotek ettiriyorsunuz tüm bilgileriniz paylaştıklarınızdan çıkacak siyasi fikirleriniz ailenizle olan ilişkileriniz bu ara kiminle mercimeği fırına verdiğiniz tüm bunlar zeki bir kafanın bir sosyal mühendisin doğrudan ya da dolaylı olarak ulaştığı profilinize bakarak anlaşılabilen şeyler. Yüzde yüz kontrol edemediğiniz bir ortamdasınız ve her daim otomobilinizi birine ödünç vermiş gibi hissedeceksiniz ve bu bir tedirginlik kaynağaı olabileceği gibi otomobilinizi verdiğiniz kişi size ait olan bir şeyle kaza yapabilir. Yani nette anonym olmak tek çözüm. Bu arada sayın chıp görevlisi anonymöous demişken okuduk bu gün esadın e-mailini ele geçirmişler bu ne demek biliyor musunuz anonymouse cia yin paravan bir yapılanması.

bundan sonra face listemden kimseyi silmeyeceğim.

beraat ne kadar

Cinayeti işleyenden ikiyüzbin$, suç ortağından birbuçukmilyon$ kefalet istenmiş. Hakimler davaya üçbuçuk kafayla mı girmiş acaba?

Bu amerika da kefaletle kalkınıyor. Ama kokuşmuş bi sistem. Paran varsa katil olmakta sorun değil.

Kapattım.Rahatım. :)

Sen de yorum yaz