Akıllı ev telefonu gerçek oldu!

Türk Telekom, akıllı ev telefonu için önemli bir işbirliğine imza attı ve bu cihazı ortaya çıkardı!

Akıllı ev telefonu için önemli işbirliği!

Türkiye'nin iletişim altyapısını en ileri teknolojilere hazır hale getiren Türk Telekom, dünyanın ilk seri telefon üreticisi Alman Gigaset'le işbirliği gerçekleştirdi. Türk Telekom ve Gigaset AG'nin mühendisleri tarafından tasarlanıp Almanya'da üretilen akıllı ev telefonları 20 Aralık 2013 tarihinden itibaren pazara sunulacak.

Türk Telekom Bireysel Müşteri Başkanı Ali Yılmaz yaptığı açıklamada; kablosuz telefon teknolojisini icat eden, Avrupa ve hatta Çin'in pazar lideri, 2012 Yılın Fabrikası ödüllü Gigaset'le işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Yılmaz, bu işbirliğiyle pazara sunulacak akıllı ev telefonlarının dijital yaşam dönüşümüne önemli bir adım daha ekleyeceğini belirterek, şöyle konuştu: "Artık akıllı ev telefonlarıyla internete girmek, televizyon seyretmek, oyun oynamak, müzik dinlemek ve sosyal ağlara bağlanmak mümkün olacak. Kullanıcılarımız evde veya ofiste var olan internet bağlantıları üzerinden internete girerek maillerini okuyabilecek, ofis dosyalarını açarak üzerinde çalışabilecek; Facebook, Twitter gibi sosyal medya uygulamalarını kullanabilecek. Ev telefonu tarifesini kullanarak konuşmaya da devam edebilecek. Gigaset SL930A akıllı ev telefonuna önceden yüklenmiş olan Türk Telekom GECITT uygulaması ile Wirofon, TTNET Müzik, Tivibu, Bulut Rehber, Bulut Depo, Akttar, Yardım Rehberim gibi Türk Telekom uygulamaları ve Google Play ile tüm uygulamalarına erişilebilecek şekilde Türk Telekom bayi ve ofislerinde satışa sunulacak."

Akıllı ev telefonu ile ev telefonlarına yepyeni bir değer kattıklarını da belirten Yılmaz, Gigaset SL930A Android DECT telefonu ayda 4,9 TL'den başlayan tekliflerle müşterilerine sunacaklarını ifade etti.

Sabit-mobil yakınsamasının en iyi örneklerinden biri olan akıllı kablosuz ev telefonu Gigaset SL930A, tüm aile üyelerinin ortak internet erişimini sağlayacak. Gigaset akıllı ev telefonu; Android kullanıcı ara yüzü, Google Play Store ile uygulama erişimi, HSP / HDSP ile yüksek ses kalitesi, 320x480 3,2" Ekran, 4 GB dahili hafıza, MicroSD kart ile 32 GB'a kadar arttırabilir hafıza, TFT-VA ekran ile her açıdan mükemmel görüntü, Instagram ve Google+ gibi içerik kaynaklarına erişim gibi özelliklere sahip.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

ttnet gitsin kumda oynasın nokia gibi çırpınıyorlar

Türk Telekom akıllı ev telefonu yapacağına; hiç bir konuşma yapmadığı halde abonesinden her ay fahiş abonelik ücreti almasın.

türk telekom yanlış bir karar vermiş hemde çok yanlış..evde yada iş yerinde sabit telefon kullanan bir çok kişi bilgisayar sahibiyken nden ufacık bir ekrana sahip telefon ile internete bağlanmayı tercih etsin.internete bağlanmam için alternatifim olsun ev telefonunu hemen kapatırım.

ttnet'ten asla ama asla birşey almam.

ne kadar gereksiz bir şey ya bir de övünerek yazmışlar. zaten herkes telefondan giriyor sosyal medyaya. bilgisayarlarda var yani. bence çok gereksiz. çok az kişi alır.

gereksiz bir yatırım olmuş

Rabbim bu nimetleri hayırda iyilikler de ve rızası yolunda kullanmak nasip etsin bu ahirzamanin dehşetli cazibedar fitnelerinden beni ve sevdiklerimi korusun amin

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost