"Akılsız" TV'ler de akıllanıyor!

Bu ufacık cihaz sayesinde eski "akılsız" televizyonunuzu "akıllandırmanız" mümkün...

"Akılsız" TV'ler de akıllanıyor!

Yeni nesil akıllı televizyonların en ilgi çeken özelliklerinden birisi de doğrudan internete ya da yerel ağa bağlanarak video oynatabilmeleri. Plair ismini taşıyan yeni bir cihaz sayesinde, HDMI girişine sahip eski televizyonlar da kablosuz bağlantıyla bağlandıkları diğer cihazlardaki videoları oynatabilecek.

Yaklaşık 100 dolarlık Plair, Android, iOS, OS X ve Windows için özel olarak hazırlanmış uygulamalar barındırıyor. Bu uygulamalar sayesinde YouTube gibi web sitelerinin içeriğini eski nesil televizyonlar da izlemek mümkün.

Kablosuz bağlantı özelliği sayesinde, ağ üzerinde bulunan ya da internetten edinilen videoları eski nesil televizyonlarda kolaylıkla izlemeyi sağlayan cihaz Ocak sonunda piyasaya sürülecek.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

daha önce google tv diye birşey çıkmıştı sanırım yazarın haberi yok :D yani yenilik değil sadece alternatif :D

ocak bitiyor, ne zaman? satıcı kim?

bu tip seyleye gerek yok al bi tablet (180tl) tak istedigini yap :D internet film oyun you tube face goruntulu konusma falan işte kısaca pc li tv gibi bişey al in one muhabbeti işte

Vu+ , dreambox gibi enigma linux yazilimli uydu cihazları varken kim ne yapsın bu dandik aleti.

tv platformu bir nevi monitor gibi bişey olduğu için herşeye çevirebilirsiniz tercih meselesi. tv akıllı oluyor die süslü kelimeler falan filan sanki tvye usb den donanım takıp sürücü kurup kullanıyorsun. bende pc iyi bağlıyorum far cry 3 oynuyorum o zaman dünya üzerinde benim tv den akıllısı yok.

Apple TV ne güne duruyor...

Bu işi rasberry pi adında son zamanlarda çıkmış olan bir teknoloji harikasıyla da çok rahat yapabilirsiniz yapabilirsiniz.

HDMI girisi olan ESKI bir TV? Hmmmm :)

hdmı girişli eski tv??.. hımmm:)) bendeki tv de hdmı girişi yok bu hangi sınıfa giriyo.?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir