Amazon Kindle'ı indirim coşturdu!

E-kitap okuyucular tablet PC'ler karşısında tutunabilecek mi? İşte Amazon'un planları...

  • Ali Güngör
Amazon'un ucuz Kindle'ı hayatta kalır mı?
ABD'de gneiş destek ve düşen fiyat ile devam edecektir

Masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, netbook, tablet PC, taşınabilir medya oynatıcılar, cep telefonları... Hayatımızda pek çok ekran var.

Bu elektronik ürünlerin ekranlarından kitap okumak göz yorucu olduğu için geliştirilen e-ink teknolojisi iyi bir çözüm. Bununla birlikte e-kitap okuyucu ürünler tek bir amaca yönelik. Tüketiciler yanlarında iPad veya benzeri bir genel kullanım amaçlı tablet taşımayı yeğliyorlar.

Geniş ekranlı cep telefonları da çeşitli uygulamalar ile kısa aralarla bir şeyler okumayı kolaylaştırıyor. İşte bu yüzden Amazon, yeni Kindle'ın fiyatını 139 dolara kadar düşürdü. Hatta yakında 99 dolar olacağı bile konuşuluyor. Amazon için önemli olan okutucuyu değil, onun üzerinden kitapları satmak.

Uzun vadede çok amaçlı tabletler bu okuyucuları öldürecek gibi görünüyor. Ancak düşük fiyat ve geniş bir online kitaplık sayesinde Amazon Kindle, e-kitap okuyucu kalabalığının içerisine hayatta kalma şansı en yüksek ürün olarak göze çarpıyor. Ancak ne yazık ki esas özelliği olan hizmetler, ABD ile sınırlı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Ben günde 1300 (yazıyla binüçyüz) sayfa kitap okuyan bir zat olduğumdan mütevellit, popülaritenin insanların bilinçaltına dayattığı ve tüketim çılgınlığının biraz daha ileri boyutlara uzanmasına yol açan bu elektronik zımbırtalara para vermenin gereksizliğini bizzat beyan ediyorum. Adam gibi kitap okumayan adam bununla kitap okuyup millete hava yapacak, hey yavrum hey...

ben gördüm çok iyi bir cihaz. ekrana bakıyorsunuz, gerçek bir kitaba baklıyormuş gibi. daha önce görmediyseniz çok şaşırtıyor

Zaten haddinden pahalıya satıyorlardı. Olması gereken fiyata indirmişler. E-ink denilen ekran teknolojisi LCD'den daha mı pahalıya mâl oluyor -bence hayır. wolffight'a katılıyorum. Kitap okuma alışkanlığı olan her şekilde okur. Ama yine de bu cihazların taşıma kolaylığı nedeniyle bir miktar teşvik edeceği ve okumaya ilgiliyi arttıracağını da düşünüyorum.

açıkçası her 15 günde bir, kitap almak için 40 tl ayırıyorum. Maddi durumum o kadar da iyi değil. Bu yüzden uygun fiyatlı bir e kitap okuyucu işime gelir doğrusu. Evet iyi hoş demişsiniz ama, biraz da ekonomik yönden düşünmek lazım değil mi?

basılmamış tezler,osmanlıca kitaplar,resmi gazete,........... bu tür şeyler pdf olarak elektronik ortamda var ama okunmuyor.okunmamasının bir sebebide gözü çok yorması.gözü yormuyorsa , iddiaları bir kitap kadar yorduğu,almak iyi olur.cep telefonlarına onca para veriyoruz ki ,kan ter içinde insanların çalışıp cep telefonlarına o kadar para vermesi geçekten üzücü,ben hala 2004 yılında aldığım ilk telefonu kullanıyorum. bu ürün türkiyede maazalarda yok özellikle bu piyasanın lideri amazonun ürünleri en azından görmek için maazalarda olmalı.350 liradan başlıyor fiyatları ki uygun aslında.

Wolffight, anlaşılan şu ki, günde 1300 sayfa kitap okuyor olman, yazının üslubu ve dil bilgisi dikkate alındığında sana pek bir katkı sağlamamış. Seni daha ukala yapmış olabilir belki.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play