Amazon'un Echo'su, nette harikalar yaratıyor!

Amazon'un, kimsenin beklemediği bir anda ortaya çıkan cihazı Echo, internette harikalar yaratıyor!

Amazon'un Echo'su, internette harikalar yaratıyor!
Amazon'un Echo'su, internette harikala yaratıyor!

Online alışveriş devi Amazon, yeni bir cihaz daha tanıtarak herkesi şaşırttı. Echo isimli cihaz, siyah küçük bir silindir şeklinde. Fonksiyonu ise çok ilginç... Kullanıcısının sesli komutlarına cevap veren cihaz, kendisine sorulan soruların cevaplarını internette arıyor, buluyor ve kullanıcıya aktarıyor. Örneğin, bir kelimenin nasıl hecelendiğini soruyorsunuz, size cevabı bulup aktarıyor. Hava durumunu soruyorsunuz, cevap hazır... Beklediğiniz dizinin yeni bölümünün yayınlanıp yayınlanmadığını soruyorsunuz, anında öğreniyorsunuz. Dolayısıyla, Echo aslında bir "sesli arama motoru" olarak tanımlanabilir.

Echo'nun bir diğer görevi de, müzik çalmak. Kullanıcının istediği şarkıları netten bulup çalan cihaz, özellikle bu yeteneği sayesinde büyük ilgi görebilir.

Fiyatı 200 dolar olarak açıklanan cihazın büyük bir devrim mi olacağını, yoksa Amazon'un telefonu gibi, hiç satmayan ölü bir cihaz mı olacağını yakında göreceğiz.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Güzel.....

türkçe konuşuyomu bu

Meeh, kesin bu da tutmayacak. Akıllı telefon devrindeyiz be Amazon- senin vaat ettiğin her şeyi ve çok daha fazlasını 30 dolar daha ucuza yapabilen çok daha iyi cihazlar var (Sana bakıyorum Moto G!)

Fikir orjinal geliştirilebilir

bu ürün satar satış şebeke dinamiğine uygun bir cihaz

Bizene Amazon Türkiye diye bir şey yok.

200 Dolar olması saçma olmuş. Akıllı cihazlarda bu tarz sistemler gittikçe değişiyor. Cortana,Siri gibi örnekler bunlardan bir kaçı. Örneğin aynı fiyata bir Lumia alıp hem telekominasyon cihazı olarak kullanmak hemde gelişen Cortana ile tanışmak bu silindir ve taşıması zor olan cihazlardan daha iyidir. Hem arkanızda kısmi Nokia ve Microsoft varken?

Çok az satar bence. Çünkü ok google gibi bişey olacak . Aynı işlev buna 200 dolar verilmez

Yurtdişinda 200$ lık bi telefon bunları zaten yapıyo ayrıca şekil olarak da ofsayt bana sorsalardı yapmayın derdim :)

İngilizce dışı dilleride ekleyin 200 doları vermeye değsin...

cortana varken bu ne ki

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir