AMD'den canavar bir ekran kartı

AMD, Nvidia'nın bir servet değerindeki kartı ile başbaşa performans veren yeni canavarını tanıttı!

  • Zeynel A. Öztürk
AMD'den yeni canavar: HD 7970 GHz Edition

AMD, yeni uç nokta kartı HD 7970 GHz Edition'ı tanıttı. GHz Edition, 1.000 MHz'ye kadar saat hızı sağlayabiliyor ve 1.5 GHz'de çalışan 3GB GDDR5 belleklerle geliyor.

"Graphics Core Next" mimarisine sahip GHz Edition, yeni PowerTune Boost işlevi ile sistemdeki ek enerjiyi depoluyor ve gerektiğinde ek performans sağlayabiliyor. Bu sayede sadece daha yüksek FPS sağlanmıyor, oyun dışı yazılımlarda da GPU hızlandırmasına destek verilmiş oluyor.

Kartın ilk testlerde Skyrim ve Battlefield 3 gibi oyunlarda Nvidia'nın GTX 680 grafik kartı ile hemen hemen eş bir performans verdiği ortaya çıktı. Ancak GTX 690, 1000 doların üzerinde bir maliyete sahipken HD 7970 GHz Edition'ın sadece 500 dolar civarında bir fiyata satışa sunulacağı söyleniyor. Kart, yurtdışında önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

bunun daha ötesi yok, gtx690 ile başabaş performans gösterip yarı fiiyatından satılırsa ati'nin yıllar önce yaptığı devrim'in bir ikinicisini izlemiş olacağız.

bu kadar fiyat farkı niye var ki onu anlamadım. amd spu ve grafik kartlarında intel ve nvidia göre yarı yarıya fiyat farkı var.acaba onlar mı bizi kazıklıyor yoksa amd dandik ürünler mi sunuyor.

AMD nin farkı fiyatı ve performansı!

amede X grafik = H20 yani kısaca almayın aldırmayın ve kesinlikle uzak durun derim...

I LOVE YOU AMD!

Uzun zamandır AMD ürünleri kullanıyorum.Çok memnunum.Yeni sistemimde oyunlarda full detaylarda bile en ufak bir kasma yok ve grafikler yağ gibi akıp gidiyor.Windows puanım 7.7 Son sistem ekran kartım olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.AMD HD 6850 ekran kartım var.Orta seviye sayılır..Millet o kadar yorum yaptı.AMD FX 8150 işlemci,8 Gb ram (şu anda çok ucuz 125 TL ye alabilirsiniz.)İyi bir anakartla süper bi bilgisayara sahip olabilirsiniz.Tonla para vermeye gerek yok.AMD ürünleri ekran kartında fiyat/performans oranı oldukça yüksektir.İşlemcileri ise Intelden daha ucuz ve yine performans oranı fiyatına göre bence çok iyi..İsteyen istediği donanımı toplar.Benimki sadece acizane tavsiyedir.

amd yazılımda berbat alırsın sorun çekersin ... nvidiaya biraz fazla verip sorunsuz kullanmak varken

vala bence amd super hem işlemci hemde ekran kartı hemde ucuz yan ben coktan beri kulanıyorum cok beyeniyorum şaşmam yani amdeden val

Sen de yorum yaz