AMD, dev rakibi NVIDIA'ya meydan okudu!

AMD, belki de tarihinin en iddialı açıklamasını yaparak dev rakibi NVIDIA'ya meydan okudu!

AMD, dev rakibi NVIDIA'ya meydan okudu!

AMD, bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülmesi beklenen yeni ekran kartı nesline dair ilk açıklamaları yaptı. Mevcut Radeon HD 7000 serisi kartların yerini alacak olan yeni nesil, "Sea Islands" (Deniz Adaları) gibi garip bir kod isimle anılan bir seri kartı içeriyor. Firma şimdilik yeni kartların teknik özelliklerine dair bir açıklama yapmamayı tercih ediyor. Ama bir konuda iddialılar: "Piyasadaki en hızlı ekran kartlarını şu an zaten biz üretiyoruz; yakın gelecekte de bu değişmeyecek!"

Aslında şu an için ellerinde piyasanın ilgisine sunacak yeni bir şey olmadığı, zaman kazanmak için uğraştıkları yönündeki iddialara yanıt vermek amacıyla yapılan açıklamalarda, 925 Mhz hızındaki ekran kartları Radeon HD 7970'in en hızlı ekran kartı olduğu, firma olarak bu gerçeğin altını çizmekte zorlandıkları ifade ediliyor. Bir süredir Radeon HD 7800 ve 7900 kartlarla birlikte Crysis 3 ve BioShock Infinite gibi başarılı oyunları vererek satışlarını artırmayı başaran firma, öncelikli olarak mevcut ürünlerini yeniden konumlandıracaklarını ve yeni nesil kartların özellikleri konusunda önceden piyasayı hazırlayacaklarını da ekliyor.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Zaten 2 tane marka var biri AMD biri Nvidia :) Biri Yazılımı Güzel Yapar Biri Donanımı :) AMD Tutsa Tutsa Kendısıne Kafa Tutar Nvidia Kayda Almaz Bole Donanım Yapımclarını :) Saygılar Nvidia GeForce

@19 Şub 2013 00:16 Sen AMD kullan bir kere de bakalım bırakabiliyor musun? Resmen bağımlılık yapar, bırakamazsın.

Zaten ortalama kartlarda bile herşey full açılıyor ayrıca Physics olmadıktan sonra..

AMD forever!

allahda seni güldürsün amede ya :)

amd ati ve linux Kullananlara selam olsun

@19 Şub 2013 09:27 Sana da selam olsun.

amd ati ve linux Kullananlara selam olsun

@19 Şub 2013 09:27 Ve aleyküm selam.

Ya sabah sabah iyi güldüm intel karşısında ezikleri oynayan bir firma bide nvidia'ya meydan okuyor sevgili amd sen önce adam gibi sürücü çıkar sayende windows'dan soğudum.........

@19 Şub 2013 10:07 sen önce mikropsofta söyle adam gibi windows çıkarsın. işletim sistemlerinin iç kaosundan, çarpık sürücü modellemelerinden haberiniz yok amatörce tespitlerde bulunuyorsunuz.

@19 Şub 2013 10:07 Ben ilk defa AMD kullanıyorum ve yıllardır kullanmadığıma pişman oldum. Windows 8 sürücüleri dahil tümünü yayınladı. Ön yargıda bulunmak her zaman doğru olmayabilir.

@19 Şub 2013 12:55 nvidia da herhangibir sürücü kaosu yaşanmıyor.bu sorun sadece amd ati gpularda var.

amd hd 4000 ve altına desteğini çektikten sonra zaten gözümden iyice düşmüştü. bir daha ki pc toplamamda kesinlikle bir amd markası olmayacak.

@19 Şub 2013 19:40 Windows 8 için 13.1 sürümünü geçenlerde yayınladı.

sürücü konusunda asıl sorunlu olan nVIDIA'dır ne Windows nede Linux desteği iyi değil her zaman köstek...

Aynen öyle :) AMD ye laf atanlar size f/p ürün sunan verdiğiniz parayı sonuna kadar hak eden donanımları üreten tek firma AMD , sizden yüzlerce dolar sömürüpte boktan gpu satmıyorlar ;) Gerek işlemci gerek gpu bakımından AMD 1 numara

amd her zaman önde oyun işi amd nin işi 7970 power color kullanıyorum mukanmel bir kart

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir