AMD Radeon R9'lar Oculus uyumlu Alienware'de!

AMD Radeon™ R9 GPU'ları Lumiere Ödüllü LiquidVR teknolojisi ile Oculus'a hazır Alienware'lerde!

Oculus uyumlu alienwareler!

AMD Oculus ve Dell, Oculus uyumlu Alienware bilgisayarlara güç sağlamak üzere işbirliği yaptı. AMD Radeon R9 grafik kartları ile donatılacak bilgisayarlar, 999 dolardan başlayan fiyatlar ile pazara sunulacak. Tüketicilere güzel bir oyun ve sanal gerçeklik deneyimi sunmak için bilgisayarlar AMD'nin LiquidVR teknolojisi ve Graphics Core Next mimarisi kullanılarak tasarlandı.

AMD geçen Mart ayında LiquidVR teknolojisi ile dünyadaki tüm geliştiricilere ve kullanıcılara sanal gerçeklik deneyimi sağlayacak bir girişim başlattığını duyurmuştu. Sanal gerçeklik deneyimi sırasında konforu sağlayan düşük gecikme süresine imkan veren AMD LiquidVR; sanal gerçeklik başlıklarına da tak-çıkar uyumluluğu sağlıyor. Geliştiricilere ve içerik yaratıcılarına sanal gerçeklik ortamlarında gerçek hayata yakın deneyim veren AMD LiquidVR teknolojisinin geliştirilmesinde AMD GPU yazılım ve donanım sistemlerinin çok önemli bir payı bulunuyor.

LiquidVR teknolojisi geçtiğimiz günlerde açıklanan prestijli Lumiere Ödülleri'nde "İnovasyon ve Teknoloji" ödülüne layık görüldü. Sektörde öne çıkan teknoloji ve ürünlere verilen Lumiere Ödülleri, yaratıcı sanatlar ve bilimler konusunda dünyanın önde gelen şirket ve organizasyonlarını temsil eden İleri Görüntüleme Derneği (Advanced Systems Society) tarafından düzenleniyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost