AMD, Windows 10'da sorun yaşıyor!

Donanım devi, Windows 10'un teknik önizleme sürümünü kullananlar için düğmeye bastı!

  • Ercan Uğurlu
AMD, Windows 10'da sorun yaşıyor!

AMD, Windows 10 teknik önizleme sürümüyle ilgili bazı problemler yaşadıklarını doğruladı. Windows 10'un grafik sürücüleriyle ilgili sıkıntılar olduğunu dile getiren AMD, şu an bu sorunun üzerine gittiklerini ve kısa bir süre içinde çözeceklerini de açıkladı.

AMD tarafından verilen bilgiye göre her ne kadar Windows 10 için sunulan sürücü paketleri uyumluluk gösterse de, son gelen 9926 yapısında sorunların ortaya çıktığı görülüyor. Windows 10'un teknik önizleme sürümünü kullanan kullanıcıların geri bildirimleri neticesinde AMD harekete geçmekte gecikmedi elbette.

Microsoft forumlarında "Code 43" şeklinde anılan sorun, Twitter'da da kendini gösterdi. Bir kullanıcının Microsoft'tan Gabe Aul'a attığı tweet'e AMD cevap vermekte gecikmedi ve problem üzerinde çalıştıklarını, çok yakında çözüme kavuşturacaklarını iletti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

aynı hassasiyeti nvidia'dan da bekliyoruz

@06 Şub 2015 01:25 ahahah nvidianın sorunu yok ki :)

amd firmasının başını yakan aslında kurulum paketindeki codec ve dönüştürücüler yalın halde kurulduğunda sürücü sıkıntı yaratmıyor fakat Windows 8.1 sistemlerde yalın hali ilede kurulsa tam pakette kurulsa hiç umulmadık anda sys hatalarıyla birlikte mavi ekran sorunu baş gösteriyor hem de hiç bir sebep yokken.8.0 sürümünde bu tarz sürücü sorunları yaşanmıyor ayrıca nokta vuruşlu yazıcılardada aynı şekilde çok saçma sorunlar yaratıyor grafşk arayüzünde yazdırılan dokümandaki karekterler karınca duası gibi okunmaz halde dos ortamından yazdırınca tam olarak çıkıyor ve sırf bu sorun için microsoftu arayıp yama talebinde bulunmak gerekiyor. Windows 10 teknik ön izleme sürümünde bu sorundan eser yok fakat en son çıkan sürümdeki kernel çekirdek sürümü yüzünden bir çok uygulama çakılıyor. bir önceki sürümde Windows 8 ortamında çalışan her şey açılabiliyordu. bu işletim sistemini bu sene çıkartmak için çok acele ediyor Microsoft bence yazılımı seneye çıkartmaları daha iyi olacaktır Windows 8' den miras bir çok sıkıntı beraberinde bu yeni işletim sisteminde de ortaya çıkacak gibi.

@black_flood o sorunların hepsi amd ye özel.

Nvidia win 8.1 64 bit driverları catır catır çalışıyor Amd halen ezikleri oynamaya devam edıyor hiç şaşırmadım gayet normal bir durum

@06 Şubat 2015 10:27 İnşallah AMD batar da sen de basit bir ekran kartı için binlerce lira ödersin !

Nvidia sürücüleri çalışıyor. son çıkan sürücüyü yükleyebildim.

Ben Amd 8.1 sürücüsünü Win 10 da sorunsuz kullanıyorum

fıs fıs amd....

amd resmen pc piyasasından çekildi ortalığı intel ve nvidia ya bıraktı nedenmi : amd ust seviye cpuları yok ,amd ekrankartalrı 280 290 elektirik canavarı yeni 300 ler nasıl olacak görecez ama umutsuzum nedeni amd consol işne girdi pc yi boşladı amd alanlar grafik sorunları yazılım sorunları baş göstermeye başladı o eski intele nvidia ya rakip olan geçen amd yi isteriz.

@07 Şubat 2015 02:16 Onu herkes istiyor ama AMD de batırılacak gibi duruyor. Zaten zamanında İntelle X86 için anlaşmesı hataydı.

daha halletmedilermi

amd Quick stream error bu hatayı çözebilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play