AMD'den Gemini ertelemesi!

AMD'den, büyük bir heyecanla beklenen canavar ekran kartı için erteleme haberi geldi!

  • Ercan Uğurlu
AMD'den Gemini ertelemesi!

AMD'nin Fiji mimarisini temel alan Radeon R9 Fury ve R9 nano ekran kartları, son dönemde çok konuşulmuştu. AMD'nin ekran kartı piyasasını hareketlendiren bu hamlesinin yanında, ayrıca çift Fiji GPU'lu modelinin geleceği haberi de oyunseverleri heyecanlandırmaya yetmişti. Ancak AMD'den gelen yeni haber, bu heyecanı biraz kıracak...

AMD'den gelen açıklamaya göre AMD'nin çift Fiji GPU'suyla gelecek olan "Gemini" kod adlı ekran kartlarının piyasaya çıkışı ertelendi. Bunun sebebi ise, çift GPU'lu olarak tasarlanan Gemini'nin temel olarak VR, yani sanal gerçeklik için geliştirilmesi.

VR gözlüklerin halen tam anlamıyla piyasaya çıkmamış ve kullanıcılar arasında yaygınlaşmamış olması, AMD'nin bu ertelemeyi nedne yaptığını açıklıyor. Gelen bilgilere göre ise yeni net bir tarih yok. Şimdilik yalnızca 2016'nın ikinci çeyreği söyleniyor. Yani, Gemini için, en iyi ihtimalle 2016'nın bahar aylarını beklememiz gerekecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

R9 295x2'drn düşünürsek en az 5000 lira. Tabi fed kararları oldukça iç açıcıydı. Malum Amerika'ya bağlı sömürge ülke haline getirildiğimiz için oradaki dalgalanma burada yıkıma neden oluyor.

Araba fiyatına satılan pc parçaları yazıktır yahu hadi üzün süreli kullanılsa anlarımda hersene her bikaç model sonra değiştiriliyor boşa israf yazık kazıklamanın en büyük yalanları markaları çok canavar gibi her oyunu oynatır bakıyorsun bütün oyunların tek serisi oynatır.

@25 Aralık 2015 23:52 Işık tabanlı işlemciler hızla gelişirlerse bunlar kısa süre sonra onların yanında kağnı gibi görünecek teknolojiler üstelik. Pahalı Pc toplayacaksanız biraz daha(6ay ile 1 yıl arası) bekleyin.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost