AMD'nin Bristol Ridge işlemcileri yola çıktı!

AMD'nin son derece iddialı olan yeni Bristol Ridge masaüstü işlemcileri için geri sayım başladı...

  • Ercan Uğurlu
AMD'nin Bristol Ridge işlemcileri yolda

AMD, Bristol Ridge yonga setli işlemcilerinin yakında sevkiyatına başlanacağını resmi olarak duyurdu. Bristol Ridge'i masaüstü platformunda ilk kullanacak markalar ise HP ve Lenovo olacak. AMD'nin Zen mimarili işlemcilerinden önce kullanıcılarla buluşturacağı Bristol Ridge yonga seti, Excavator mimarisinde yer alıyor ve AM4 soket anakartlarla uyumlu olarak sunuluyor.

Her yeni yonga setinde olduğu gibi selef ve rakiplere göre daha yüksek verimlilik ve daha yüksek performans vaadinde bulunan Bristol Ridge de, Carrizo APU'ya göre yüzde 17 fazla işlem, yüzde 27 yüksek grafik gücü getiriyor. Ayrıca Intel tarafına kıyasla da yüzde 99 oranında performans getiren Bristol Ridge, enerji noktasında da eşdeğer harcama yapıyor.

PCMark 8 Home sonucuna göre Intel i5-6500'den yüzde 17 oranında yüksek performans alan Bristol Ridge, 3DMark 11'de ise yüzde 99 daha yüksek performans sonucuna ulaşabiliyor. 7'inci nesil masaüstü APU'ların teknik kadrosu ise şöyle:

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

buda demektirki masaüstü zen işlemciler gecikicek 1 yıl daha beklicek kulanıcılar belkide masaüstü zen çıkmadan zen plas (+) çıkıcak ve intelin kabylike rakip olcaklar veya yine hayal olcaklar sonucu bekleyip görücez yine !!!!!!!

65 watt lik kiyaslamada 6500 ile esit 35 watt da %17 fazla diger test tede biseyler manupule edilmis gibi bana kelime oyunlari yapilmis gibi geldi

"Intel i5-6500'den yüzde 17 oranında yüksek performans alan Bristol Ridge" adamların çıkaracağı en yeni işlemci İ7 ile eşit değil nasıl iş bu karşılaştırmayı i5 le yapıyorlar

Bir bitmedi şu intel ve amd savaşı. Birde nvdia ve amd savaşı var. Bi en iyisi olamadı amd. Fiyatları uygun gibi aslında ama anakartım intel uyumlu. Aslında amd ekran kartını taksam çalışır. Şu anda nvdia kullanıyorum.

tabloya göre amd iyi iş çıkarmış

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play