AMD'nin Ryzen İşlemcisinden Etkileyici Sızıntı!

AMD'nin beklenen işlemcisi Ryzen'den gelen ilk hız testleri, AMD tutkunlarını daha da heyecanlandıracak!

AMD'nin Ryzen İşlemcisinden Etkileyici Sızıntı!

AMD'nin beklenen Ryzen işlemcilerine ait etkileyici ilk hız testleri, internette kendini göstermeye başladı.

Fransızca Canard PC dergisi, örnek bir işlemciyle elde edilen hız testi sonuçlarını yayınladı. İşlemcinin üst seviye bir model olduğu, 3,15GHz'te çalışan 8 çekirdeğe sahip olduğu anlaşılıyor. Final modellerde bu saat hızının yükseleceğini söylemekte fayda var; ilk örneklerde kısıtlı bir saat hızı kullanılıyor.

İşlemci hız testleri, AMD'nin işlemcisinin Intel'in Core i7 6800K işlemcisini fark edilir derecede geçtiğini, yaklaşık 4.000 TL'ye satılan i7 6900K'ya yaklaştığını gösteriyor. Grafikler, işlemcinin genel olarak etkileyici bir performans sergilediğini gösteriyor.

İşlemci oyunlarda tablonun en üstlerinde yer almıyor, ancak bug'ların ve optimizasyon eksikliğinin bu aşamada sonuçları etkiliyor olması muhtemel. Bu ilk testlerden herhangi bir sonuca varmak zor, ancak AMD'den yeni bir şeyler bekleyenlerin heyecanlanması için yeteri kadar sebep var gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

zen cok iyi olmus....

4 seneden beri çalışıyorlar hala İ5 i yakalayamadılar, değilki İ7yi geçicekler ve kaldıki kabylake i7 lerden %20 daha fazla performanslı ve satışa hazır, Crıs keller nerdeesin bırak teslayıda geçç amdnin işlemci üretim ve tasarım bölüm başına yoksa amd yine çuvallıcak :)))))

@28 Aralık 2016 20:35 sen öyle san testlere göre core i7 kabylakeleri geçti 4000TL olan modelide yakaladı...

@28 Aralık 2016 20:35 AMD yine çuvallasın, sen de git AMD yetişseydi 1000 TL olacak işlemciye güle oynaya 3000 TL ver. Gerçekten zeka küpü olarak buralarda harcanıyorsun, koş git Intel'de yarın işe başla.

Sen de yorum yaz