Android Studio 2.0, 50 kat daha hızlı!

Google'ın Android geliştirme ortamının yeni sürümü, sevindiren yeniliklerle yayınlandı!

  • Zeynel A. Öztürk
Android Studio 2.0, 50 kat daha hızlı!

Google, Android'e yönelik geliştirme ortamının yeni sürümü Android Studio 2.0'ı Android Dev Summit'te ortaya çıkardı. Yeni sürüm, daha hızlı bir Android emulator'ü ve yeni bir GPU Profiler ile geliyor.

Android Studio 2.0'daki yeni "Instant Run" işlevini kullanmanız isteğe bağlı da olsa, işlev sayesinde kodlarda yaptığınız değişiklikleri hemen (Google'a göre 50 kata kadar daha hızlı) görebiliyorsunuz. Değişikliği yaptıktan sonra "Run" komutunu vererek yeni kodunuzun nasıl çalıştığını hızla kontrol edebiliyorsunuz.

Android Studio'nun yeni sürümü, arayüzde de yenilikler yapıyor. Yeni yüzer araç çubuğu, bu yeniliklerden yalnızca bir tanesi. Bunun yanında APK dosyalarını sürükle-bırak yoluyla emulator'e ekleyebiliyor, emulator'ü pencerenin kenarından tutup çekerek büyütüp, küçültebiliyorsunuz.

Beta aşamasındaki "GPU Profiler" ise OpenGL oturumlarını kaydedip, oluşan değişiklikleri çerçeve çerçeve görmenize olanak tanıyor. Her çerçevenin kodunu görebiliyor ve GL State, Commands hakkında bilgiler alabiliyorsunuz.

Yeni Android Studio 2.0'ı Android Developer web sayfasından indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Hızlanması iyi olmuş, Özellikle'de Android emulator sürekli donuyordu.

benden uzak kalsin android taplette internet baglantisi bulunamadi hatasi veriyor .2 format attim degismedi.anladimki teknoloji beni hasta ediyor

Umarım o emulatörü 100 kat daha hızlandırmışlardır. Aksi halde yine işe yaramaz.

Bu yılın başında bilişim projesinde bana az kök söktürtmemişti. İnşallah hızlanmıştır, çok ağır bir emulator'e sahip. Gerçi artık Visual Studio'da da Android üzerine uygulama geliştirebiliyoruz.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play