Android, Windows 10'a mı Geliyor?

Qualcomm'un etkinliğinde keskin gözlü bir izleyicinin ekranda fark ettiği bir detay, herkesi heyecanlandırdı. Ancak heyecan, fazla sürmedi...

Android, Windows 10'a mı Geliyor? Hayır.

Android uygulamalarını Windows 10'lu bilgisayarınızda kolayca çalıştırmak ister miydiniz? Bunu yapmanın çeşitli yolları olsa da, günümüzde resmi bir yol sunulmuyor. Peki yakında herhangi bir değişiklik olacak mı?

Asus, Qualcomm'un Snapdragon Summit etkinliğinde yeni Snapdragon işlemcili NovaGo'yu tanıttı ve bu sırada ürünü anlatan kısa bir video gösterdi. Dikkatli bir izleyici ise uygulama simgelerinin arasında Google Play Store'un bulunduğunu fark etti. Dahası ekranda "bilindik bir Windows deneyimi" sözcükleri de yer alıyordu.

Bunlar, küçük bir hatadan mı ibaretti, yoksa henüz tanıtılmayan bir işlevden ipucu mu veriyordu?

Snapdragon Technology Summit Keynote 2017: Leading the Next Generation of InnovationSnapdragon Technology Summit Keynote 2017: Leading the Next Generation of Innovation
Qualcomm EVP Cristiano Amon kicked off this year’s Snapdragon Tech Summit, which included the latest innovations in mobile, news announcements, and technology demos. See how Snapdragon is continuing to lead the industry with new architectures that will bring AI and immersion to 2018 flagship smartphones.

Microsoft ne dedi?

Microsoft'tan yönetici Erin Chapple, kendisine konuyla ilgili yöneltilen soruya "Windows, Android uygulamalarını desteklemiyor. Bugün buna odaklanmıyoruz," cevabını verdi. Bir başka Microsoft yetkilisi ise aynı soruyu geçiştirmekle yetindi ve "farklı ortaklarla her zaman çalışıyoruz," dedi.

Asus daha sonra yaptığı bir açıklamada her şeyin bir düzenleme hatasından kaynaklandığını söyledi ve videodaki ilgili kareyi kırptı.

Keşif başta bizi de heyecandırdı ancak sanırız tüm bunlar, Windows'ta Android uygulamalarını doğal olarak kullanmak için fazla heveslenmememiz gerektiği anlamına geliyor. En azından şimdilik.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Gelse de Bluestacks'den kurtarsa

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir