Android'li Nokia telefonu 1100 yolda olabilir

Üzerinde Nokia markası bulunan, yeni bir Android'li telefon, internette böyle göründü!

  • Zeynel A. Öztürk
Android'li Nokia telefonu yolda olabilir!
Nokia, Android'le deneyler yapmaya devam ediyor

Nokia, Microsoft'la olan anlaşması gereği 2016'nın sonuna kadar kendi markasını taşıyan herhangi bir akıllı telefon satamayacak. Ancak bu durum, firmayı 2017 için Android'li cihazlar test etmekten alıkoymuyor.

Nokia Power User'ın ortaya çıkardığı Geekbench hız testi sonuçlarında Nokia 1100 adında bir telefon göründü. Android 5.0 Lollipop ile çalışan cihaz, büyük ihtimalle bir test ürünü. 1,3GHz işlemci ve 1280x720 çözünürlüklü ekranı, onun bir amiral gemisi de olmadığını gösteriyor. Yine de Nokia'nın Android'le neler yapabileceğini görecek olmak heyecan verici.

Nokia'nın N1 tabletinde yapabildiklerini gördükten sonra, Lollipop'lu bir telefona neler sunabileceğini gerçekten merak ediyoruz. Bunun için Nokia'nın telefonunu dışarıya lisanslaması da gerekecek, çünkü Finlandiyalı firmanın 2024'e kadar mobil ürün üretme izni de bulunmuyor. N1 tablet, hatırlayacağınız üzere Foxconn tarafından üretilmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Millet uzaya gidiyor nokia kendine gel:)

eninde sonunda kafasız nokia microsoftta çalışmış cio ile inadına windows sistemi kullanarak asrın hatasını yaptıklarını daha yeni anlamışlar. Şimdi eşşek gibi android kullanacak, başka firma üzerinden nokia adı ile android telefonlar satacak, çok az satsa bile sırf nokia fanları alsa 2-5milyon gibi satsa nokia yıllık net minumum 250milyondolar kar edecektir. Har halükarda isminden dolayı bile kazançları olacaktır. Akılsız nokia androide geçmedi, bitti.

neden herzaman düsük donanim secilr ki ? bide 5.0 ile gelior

1100 derken :D

nokia here uygulamanı artık iosa getir gözlerimiz yolda kaldı ayrıca telefon yapacaksan güzel bişey yap dandik telefonlar seni batırır bidaha aklını başına al

bu resim n1 zaten arka tarafı. (mobil sayfadan giriyorum)

2017 heee şaka mı la bu :-P

Lumia ları android ile üretmiş olda nokia bu pazarda kral idi.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play