Anonymous, IŞİD'e yine savaş açtı!

Hacker grubu Anonymous, yayınladığı yeni mesajda bakın kimlere savaş ilan etti...

  • Zeynel A. Öztürk
Anonymous, IŞİD'e yine savaş açtı!

Salı günü Brüksel'de yaşanan terör saldırısının ardından Anonymous, bu kez terörist grup IŞİD'e savaş ilan etti. Hacker topluluğunun bu tür terör olaylarından sonra savaş ilan etmesi artık bir gelenek haline geldi.

YouTube'da yayınladığı bir videoda Anonymous, "özgürlük bir kez daha saldırıya uğradı" dedi ve üyeleriyle destekçilerini harekete geçmeye davet etti. Grubun daha önce IŞİD'e karşı düzenlediği iletişimi engellemeye ve terörist grubun parasının bir kısmından mahrum etmeye yönelik çalışmalar, etkili olmuştu.

Anonymous'un IŞİD ile ilişkili binlerce hesabı çökerttiği iddia ediliyor. Hacker topluluğu, bir defasında IŞİD'in web sitelerine Viagra reklamı yerleştirmişti. Grubun son videosunda ise izleyenlerden grubun son etkinliklerine katılmaları, Müslümanlara Avrupa'da ayrım yapılmasına karşı savaşmaları isteniyor.

Anonymous'un planlarının ne kadar etkili ve kalıcı olacağını şimdiden söylemek zor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bunu Türkiye'de hiçbiri yapmıyor da görmüyor da!Üstelik türkiye'yi suçluyorlar!Sonra bir de müslüman ayrımı yapılmasın gibi tezat bi cümle kuruyorlar! Allah topunun belasını versin be!

bu grup çok fazla ciddiye alınıyor. kafasına v maskesi takan herkes kendini adam sanıyor.

@25 Mart 2016 09:50 gerizekalı o onların sembolü değil ben bu resmi dubstep müziklerinde görmüştüm ordan kopyalamışlar maksat görüntü olsun

@25 Mart 2016 14:29 Vah benim dertli başım vah... Arkadaş; orada burada gördüysen, bir zahmet ne olduğunu araştırıver de sonra başkalarına anlatmaya çalış. Guy Fawkes adını bir arama motoruna yapıştır ve arayıver. İnan bana çok zor değil. Bu internet denen şeyin sahip olduğu bilgi havuzu bunun için var. Anonymous'a gelince söyledikleri gibi olmayan bir grup. Mottoları güzel gelebilir genç insanlara ama bir doğru yapsalar iki yanlış yapıyorlar. Öyle bir grup...

Sadece reklam peşindeler işte böyle olaylarda çıkıp laf söyleyip ün yapıyorlar. Ankara saldırısında göstermediler kendilerini. Türk düşmanlığından mı yoksa yeterince ün kazandırmayacağından mı bilmiyorum.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost