AOC'tan ilk Premium oyun monitörü

AOC AG271QX, rekabetçi oyuncuların ihtiyacına karşılık 144 Hz ve 1 ms oyun monitörü.

AOC'tan ilk Premium oyun monitörü

Ekran piyasasının önde gelen global markalarından AOC, son dönemde birinci sınıf oyun monitörleri oyun grubu olan AGON serisini piyasaya çıkardı. İlk modeli ise gücünü 2560 x 1440 piksel çözünürlüklü yüksek hızlı TN panelinden alan AG271QX. 144 Hz yenileme oranı ve 1 ms'lik tepki süresiyle akıcı görüntüler sunuyor. Üstelik tutukluğu ve kırılmayı azaltan Adaptive-Sync Teknolojisi sayesinde (30-144 Hz aralığında, FreeSync uyumlu) bu model, oyun performansına odaklanıyor.

Rekabet odaklı oyuncular

Sadece hızlı ve akıcı görüntülere değil, aynı zamanda anlık emir yürütmeye ve her durumda mükemmel görüşe de güvenebilmek isterler. AOC Düşük Input Lag modu, monitör elektroniğinin görüntü gecikmesini engellemesini sağlar ve böylece komutların mouse, klavye ve gamepad üzerinden geçişini hızlandırarak hemen harekete geçilmesini sağlar. AOC Gölge Kontrolü (Shadow Control) ise, oyuncuların aşırı karanlık ya da parlak alanlarda kontrastı hızlıca ayarlamalarını sağlar ve bunu yaparken ekranın geri kalanındaki dengeli alanların kalitesinden ödün verilmez.

Enerjisi hiç bitmeyen oyuncular

Ergonominin de mükemmel olmasını ve monitörlerini ayarlayacak rahat özelliklere güvenebilmeyi isterler. AOC AGON ergonomik taban, yükseklik, eğilme ve sağa sola dönme ayarlarını yaparken büyük rahatlık sağlar. Üstelik, oyuncular, kendilerine özel ayarları ayak üzerindeki yükseklik skalasına doğru biçimde işaretlediklerinde, ne zaman isterlerse tercih ettikleri ayarlara dönebilirler. Gözleri koruyan AOC Flicker-Free Teknolojisi ve AOC Düşük Mavi Işık modu sayesinde daha fazla rahatlık sağlanır, çünkü her iki teknoloji de gözleri daha az yorar, ve uzun oyun seanslarında gözlerin duyduğu rahatsızlığı ve yorgunluğu azaltır. Kişiye özel dendiğinde ise, monitör ayarları kilit önem taşıyan özelliklerdir, bunların kolay erişilebilir olması gerekir. İşte ayarlanabilir oyun ön ayarları, oyunculara tam da bunu sunuyor. AOC sadece değiştirilebilir Oyun Modu Ön Ayarlarını uygulamakla kalmadı, aynı zamanda kullanıcının modlar arasında zahmetsizce geçiş yapmasını ve parlaklık, kontrast ve diğer oyun özelliklerini ayarlamasını sağlayan AOC QuickSwitch Controller özelliğini de ekledi.

Rekabetçi oyunculara yönelik tasarlanmış olan AOC AGON AG271QX birinci sınıf oyun monitörü, Haziran 2016'da, 749 USD (KDV hariç) tüketici tarafından tavsiye edilen perakende satış fiyatı üzerinden piyasada bulunabilecek.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir