Apple, 2024 Tasarım Ödüllerini kazanan uygulamaları açıkladı

Apple'ın düzenlediği Apple Design Ödülleri kazananları belli oldu. Yarışmada toplamda 14 uygulama ve oyun ödül aldı.

Apple, 2024 Tasarım Ödüllerini kazanan uygulamaları açıkladı

Geçtiğimiz hafta Tasarım Ödülleri finalistlerini açıklayan Apple, WWDC 2024 öncesinde ödüllerin kazananlarını da duyurdu. Şirket bu defa 14 uygulama ve oyuna ödül verdi.

Bu yılın kazananları arasında dünyanın dört bir yanından tasarımları, teknik başarıları ve inovasyonlarıyla seçilen geliştirme ekipleri de yer alıyor.

Apple'ın Dünya Çapında Geliştirici İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Susan Prescott, “Geliştiricilerin teknolojimizi kullanarak kullanıcıların yaşamlarını iyileştiren olağanüstü uygulamalar ve oyunlar yarattıklarını görmek ilham verici. Bu yılın kazananları, uygulamaların nasıl güçlü ve etkileyici deneyimler yaratabileceğini gösterdiler ve bu yıl WWDC'de sıkı çalışmalarını ve yaratıcılıklarını kutlamaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

2024 Apple Tasarım Ödülleri'ni kazananların listesi şu şekilde:

  • Keyif ve Eğlence: Bears Gratitude ve NYT Games
  • Kapsayıcılık: oko ve Crayola Adventures
  • İnovasyon: Procreate Dreams ve Lost in Play
  • Etkileşim: Crouton ve Rytmos
  • Sosyal Etki: Gentler Streak Fitness Tracker ve The Wreck
  • Görseller ve Grafikler: Rooms ve Lies of P
  • Çevresel Bilgisayar: djay pro – DJ App & AI Mixer ve Blackbox

Apple, Keyif ve Eğlence kategorisinde kazananların Apple teknolojileriyle zenginleştirilmiş, akılda kalıcı, ilgi çekici ve tatmin edici deneyimler sunduğunu belirtiyor. Kapsayıcılık kategorisinde ise şirket, bu uygulamaların farklı geçmişlerden, yeteneklerden ve dillerden gelen insanları destekleyerek herkes için harika bir deneyim sunduğunu ifade ediyor.

Apple, yenilik kategorisinde Apple teknolojilerinin yeni kullanımıyla 'kendi türünde fark yaratan' son teknoloji deneyimlerini överken, Etkileşim kategorisinde platformlarına mükemmel bir şekilde uyarlanmış sezgisel arayüzlerden ve kolay kontrollerden övgüyle söz ediyor. Sosyal etki kategorisi için Apple, bu uygulamaların yaşamları anlamlı bir şekilde iyileştirdiğini ve önemli konulara ışık tuttuğunu söylüyor.

Son olarak Görsel ve Grafik kategorisinde 2024 Apple Tasarım Ödülleri kazananları, çarpıcı görseller, ustalıkla çizilmiş arayüzler ve ayırt edici ve uyumlu bir temaya uygun yüksek kaliteli animasyonlar sunuyor. Uzamsal Bilişim kategorisinde ise kazananlar, Apple'ın dediğine göre “olağanüstü uzamsal deneyimlerine olağanüstü bir işçilik” katıyor.