Apple'dan umudu kesti iPod'u kendi geliştirdi

Apple 120 GB'ın üzerinde depolama kapasitesi sunan iPod üretmiyor; ama onun yerine üretenler var...

Apple'dan umudu kesti, iPod'u kendisi geliştirdi!
Bu iPod için ekstra 300 dolar masraf yapıldı, garanti dışı kaldı ama artık 240 GB kapasiteye sahip.

iPod pek çok kullanıcı için en sevdiği şarkıları her zaman yanında taşımanın en kolay ve en keyifli yolu. Daha önce 160 GB'lık depolama kapasitesine sahip bir iPod üreten Apple, bir süredir bu üretimi durdurdu. Şu anda piyasada bulunabilen en büyük iPod ancak 120GB'lık. Her ne kadar bu iPod'lar 20 bin'den fazla MP3 alabilecek bir kapasitede olsalar da, her kullanıcıya yetmeyebiliyor.

Bazı kullanıcılar daha fazla şarkıyı yanlarında taşımak için daha büyük iPod'lar istemelerine rağmen, Apple'dan bu yönde bir adım gelmiyor. Talep varken, Apple bu talebi karşılayamayınca Rapid Repair adlı bir elektronik tamircisi inisiyatifi ele aldı. Toshiba'nın 1,8 inçlik 240 GB'lık sabit disklerini satın alan tamirci, isteyenlerin iPod'larının kapasitesini arttıracağını duyurdu. Web sitesinde yayınlanan duyurunun üzerinden sadece 2 saat geçtikten sonra Rapid Repair'in sahibi Aaron Vronko gelen tam 300 siparişi görünce gözlerine inanamadı. 300 dolar karşılığında bu geliştirmeyi yaptığını söyleyen Vronko, bu işten %25 kar ettiğini belirtti.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Apple dava etmesse bende bişi bilmiyom.

apple'a ornek olur guzel calisma :)

Fena olmamış.

30 gb lık alan bile bana çok gelir bunlar acayip abartmış olayı. Haa işim müzikle alakalı olsa amenna ama bana pek aklıselim bir istek olarak gelmedi. Ufacık cihazın içinde nasıl bulacan okadar şarkıyı:D ben olsam çok yüksek kalitelerde müzikleri eklerdim

amerikalıların teknoloji şımarıklıgından başka bişi degil. Zamanında 16 mb lık hafıza kartı yeterdi bize ah gençlik

240 gb lık ipod için gözünü kırpmadan 300 dolar fazladan veren kişi itunes store'a abonedir. Onlarda ttnet olmadığı, tüketici hakkı, hızlı internet ve 3g olduğu için itunes dan sürekli yüksek çözünürlüklü film çekiyordur. Ben bile bizim okulun ttnetten az biraz daha hızlı internetinde 1 saatte 2 gb çektiysem hızlı internette itunes abonesinin ne kadar çekeceğini siz tahmin edin. Apple'ın sunucularının hızını da ekleyin buna. Bırakın 240 gb'ı böyle bir durumda 1 tb bile yetmez.

2gb ilk nesil ipod nanom var, 1,5 gb'ı dolu, o kadar şarkıyı taşıyıp ne yapıcaksın ki, her şarja taktığında şarkı listesini güncellesen bile yetiyor, dinlemediklerini kaldır, yenileri ekle, gereksiz olmuş biraz.

Hemen alıcam 160 gb yetmiyordu oh be.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir