Apple, iPhone 16 ekranlarının seri üretimini onayladı...

Apple'ın, iPhone 16 modellerinin üçünün ekranı için seri üretim onayı verdiği bildirildi. Ama iPhone 16 Pro Max için işler ters gidiyor olabilir.

Apple, iPhone 16 Pro Max'in ekranında sorun mu yaşıyor?

Bu ayın başlarında ortaya çıkan haberler, Apple’ın iPhone 16 serisinin ekranlarının üretimine önümüzdeki ay başlamaya hazırlandığını belirtiyordu. Şimdi de The Elec tarafından hazırlanan yeni bir haber, Apple’ın ekran tedarikçilerine dört iPhone 16 modelinin üçü için ekran seri üretimine başlamaları yönünde onay verdiğini iddia ediyor.

Dışarıda kalan tek model, iPhone 16 Pro Max. Apple, iddiaya göre iPhone 16 Pro Max ekranının test üretiminden pek memnun değil. Habere göre bu yıl iPhone 16 serisine yönelik ekran üretimi, dört iPhone 16 modelinin tümü için ekran tedarik edecek olan Samsung, iPhone 16 Pro ve Pro Max için ekranlar üretecek olan LG ve iPhone 16 ve iPhone 16 Plus için ekranlar tedarik edecek olan BOE olmak üzere üç tedarikçi arasında paylaştırılıyor.

The Elec, Apple’ın iPhone 16 Pro ekranlarının seri üretiminin başlaması için Samsung ve LG’ye izin verdiğini söylüyor. Ayrıca, BOE’nin de Apple’ın iPhone 16 ve iPhone 16 Plus ekranlarının seri üretimine başlaması için onay aldığı tahmin ediliyor ancak Koreli haber kaynağının haberinde bundan bahsedilmiyor.

Haberde söylenilene göre, Samsung’un bu hafta içinde iPhone 16 Pro Max'in OLED ekranlarının seri üretimi için onay alacağı tahmin edilirken, LG’nin Haziran ortasından önce onay alması beklenmiyor.

Apple'ın iPhone 16 Pro Max'in ekranında kullanacağı Kenar Azaltma Yapısı (BRS) olarak bilinen yeni ultra ince çerçeve teknolojisini Samsung ve LG'nin biraz zorlayıcı bulduğu, aşırı ısınma sorunlarına yol açtığı tahmin ediliyor.