Apple Kamerada Çıtayı Epey Bi Yükseltecek

iPhone XI, geliştirilmiş Face ID'yle ve bir sonraki iPad Pro, yeni bir kamera teknolojisi ile gelebilir!

  • Yavuz Alp Şimşek
Apple Kamerada Çıtayı Epey Bi Yükseltecek

iPhone XS'teki Face ID, bir telefonda bulabileceğiniz en gelişmiş yüz tanıma sistemlerinden biri, ancak iPhone XI'daki daha da iyi olabilir.

Ünlü analist Ming-Chi Kuo, "Face ID kullanıcı deneyimini" geliştirecek bir dizi gelişmelerin olacağını söylese de bunların ne gibi bir etki yapacağına dair herhangi bir ayrıntıya girmiyor. Ancak Face ID sisteminin güvenilirliği artacak gibi görünüyor.

Kuo'nun son notu, 2019'un sonlarında veya 2020'nin başlarında iPad serisine eklenecek bir "Time of Flight" (TOF) kameraya değiniyor. Bu da muhtemelen bir sonraki iPad Pro modelinin bu kamera ile geleceği anlamına geliyor.

ToF kamera, nesne ile kamera arasındaki lazer sinyalinin uçuş süresini ölçerek nesneler arasındaki mesafeyi hesaplıyor. Bu yüzden, derinliğin tahmini için ideal. Kuo, kullanıcıların bu teknolojiyi 3D modeller oluşturmak için kullanılabileceğine inanıyor. Daha sonra ise Apple Pencil'ı kullanarak düzenleyebilecekleri de öngörüleri arasında.

2020 başlarında bu tür bir kameranın yeni bir iPad'e ekleneceğine "%50'den fazla ihtimal" veren Kuo, iPhone XI'nın muhtemelen bir ToF kamera ile gelmeyeceğini de ekliyor. Ancak, 2020 yılı iPhone'nunun, iPhone'da yeni artırılmış gerçeklik deneyimleri yaratabileceğini ve fotoğraf kalitesini artırabileceğine inanıyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost