Apple müzik severler için geliyor

Apple, iki gün sonra iPhone 5 ve "iPad Mini"nin yanında bu bombasını da patlatabilir mi?

Yeni iPod da dört inç olacak
iPod, iPod nano ve diğerleri yolda

Apple her ne kadar iPhone 5'i saklı tutmaya çalışa da ürün hakkında neredeyse her türlü ayrıntı teknoloji piyasalarına sızdı. Nitekim firma bu saklı tutma işini gelecek hafta tanıtacağı yeni iPod konusunda bir hayli başarılı bir şekilde tamamlamışa benziyor.

Apple'ın yeni jenerasyon ürün tasarımları hakkında, geçtiğimiz ay yayılan görsellerden yola çıkarak bir sonuca varabiliyoruz ama yeni jenerasyon iPod touch, iPod nano ve iPod shuffle ile alakalı hiçbir bilgiye sahip değiliz. Yine de tanıtım haftasına yaklaştığımız şu günlerde, konu hakkında bir iki fısıltı da etrafta gezmiyor değil.

iMore'dan Rene Ritchie yayınladığı bir raporda, yeni iPod touch'un tıpkı iPhone 5'de olacağı gibi 16:9'luk 4 inç ekran ile karşımıza çıkacağını iddia etti. Bilinmeyen ve merak edilen konuysa firmanın yeni ürünler için de aynı paneli kullanıp kullanmayacağı. Geçtiğimiz yıllarda karşımıza çıkan ürünlerin hepsinde yüksek çözünürlüğe sahip Retina akran bulunuyorken, Apple iPhone için kalibreyi birazcık daha arttırıp, renklerin ve kontrastın çok daha iyi seçildiği IPS ekran kullanmıştı.

Buna benzer bir sistemin yeni ürünlerde de karşımıza çıkması olası... Apple'ın üreteceği diğer ürünler hakkındaysa henüz elle tutulur bir bilgi yer almıyor.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Yarın tanıtılacak görürüz.

Apple ürünü saklamayı çalışmayı bırakın, yaptığı tek şey basına bilgi ve foto(yanlış/doğru önceden bilmek imkansız) sızdırarak başkalarına kendi reklamını yaptırtıyor. Apple ın tek kazancı reklamının iyi yapılması. başka elle tutulur artı yönü yok gibi.SGS3 çoktan farkı attı.

@11 Eyl 2012 20:46 Ben televizyonda ya da reklam panolarında hiç Apple reklamı görmedim. Deli gibi reklam veren Samsung, Microsoft ve Nokia.

artık büyük an geldi ve çattı diyebiliriz. ilklerin devrimsel öncüsünün yine, yeni ve yeniden olağanüstü özelliklerle bilişim ve teknoloji dünyasının nabzını tutacağı ve buna yön vereceği apaçık ortadadır. diğer pazarlama (arak) firmaları ise her zaman olduğu gibi arka sıralardan zıplaya zıplaya ön taraflara doğru gelmeye çalışarak bizleri daha öncede defalarca olduğu gibi güldürmeye devam edeceklerdir......

inşallah yarın bakalım :)

Şuan da en iyi yenilikler lumia da var iphone nun lumia yi geçebileceğini yenilik açısından sanmıyorum

@11 Eyl 2012 23:02 yenilik derken? Nokia en ağır akıllı telefonu üreterek mi yenilik getirdi. HTC 8X'i geçemeyen Lumia üstelik 1,5 katı ağır 185gr. Lumia Nokia'ya hiç yakışmadı.

Arka sıradakiler zıplayarak bizlere yetısmeye calısıyor derken sen apple damı calısıyorsun? Mamo 500 liralık alete 2000 lira bayılıp aptal aptal konusuyorsun. sanki kendi icat etti sanki bir vidasını kendi taktı.

yaawww ne bekliyorsunuz bu appleda hepsi gibi bir kısır döngü içindeler sistemsel olarak ram rom cpu gpu wifi vs.ıvır zıvır işletimse sadece internet veoyun üzerine kurulu daha başka yok ne bekliysunuz bu cihazlar gaibten haber vermezzz.çok şey beklemeyin

Tasarım ve yenilik açısından bugün büyük gün! Gereksiz tasarımlar kalitesiz ve işlevsiz yenilikler her zaman olacaktır olmaya da devam edecektir. Fakat Apple Türkiye'de yaygın olarak kullanılmayan ama dünya genelinde farklı onlarca ürünleri ile (özellikle ÇİN ve ABD'de) kabul görmüş ve mükemmelliği, üstünlüğü, kalitesi ile tartışılmaz derecede üne kavuşmuştur. BUGÜN; Kalitenin günü, Mükemmelliğin günü, sadeliğin ve şıklığın günü. Kutlu olsun! T eşekkürler Apple, Teşekkürler Jobs!

kral geliyor az kaldı herkes esas duruşa geçsin bakim.... buna eziklerde dahil.....

Bugün 02:10:) Cok Safsin Yazdiklarina Kismen Katilabilinir.Fakat Amerika Yazmissinya Cok Komik Dusmus.Samsung Okadar Paten Davalariyla Bir Okadar Gecicide Olsa Urun Satislarinin Durdurulmasiyla Bile Amerikanin Akilli Telefon Anlaminda En Satan Zirvedeki Bir Numara Tedarikcisi Konumunda.(Suan)...

Herşey iyi hoş, elmacık reklamını bu şekilde iyi yaptırıyor. Ama tek korkum bu kadar kişi apple apple diye koşarken eskisi gibi hatalar ve sorunlarla dolu bir telefonla karşılaşırlarsa ne yapacaklar çok merak ediyorum.

Bugün 09:23 :) Atışmaya sebebiyet vermek haddime değil. Haklı olabileceğiniz noktalar vardır dikate alabilirim. Ama ben konuştuğum kelimeler arasında Samsung'a laf atmadım. Sanırım Samsung kullanıyorsun ve avukatığını yapıyorsun çok güzel bir hareket sevindim senin adına ama şunu bil ben yanlızca İphone kalitesinden bahsetmiyorum! Ben işletim sisteminden, İpod, İmac, Macbook Air, Macbook Pro ve diğer tüm ürünleri hakkında görüşlerimi bildiriyorum ama sen SAFSIN kelimesini kullanarak kendini her zamanki gibi kısıtlıyorsun :) Apple akımı bir bütünsellik bir işlevselliktir. Gelelim soruna komik olmayı severim teşekkür ederim. Amerika'da Bilgisayar kullanıcılarının çoğu Aplle kullanıcısıdır. Bunu sen daha iyi bilirsin araştırma yapıyorsun ama aldıkları telefon Apple'in kalitesi ile uyumlu değil ve aralarında zıtlaşma var. Söylesene bana sen ne kadar dayanabilirsin bilgisayarına uymayan bir telefona :) dur unuttum sen microsoft kullanıcısın değil mi :) O zaman sana bir tavsiyem var Bundan sonraki yorumunu bir Mac OS işletim sistemiyle yaz farkı ozaman anlayabilirsin! :)

Bugün 09:23.. Samsung Paten üretiminemi başladı :D Patent demek istedin sanırım ;)

la alın kullanın nedir bu fanboyluk anlamadım..işimi görürse kullanırım yetmediği yerde değiştiririm...apple kesinlikle kaliteli ama benim istediğm özgürlüğü androit ve microsoft sunuyor onun için onu kullanıyorum ama bir alex değil tabi nu ürünler bunların ölümüne savunucusu olamam.. ama apple ın da savunucusu olamam..kalite çok seri çok stabil doğru ama istediğim özgür alanı sunmuyor. kullandığım proğranların mac os sürümleri ya yok ya da bir sürü karın ağrısıyla ürettiriyorsun ...uğraşamam..elimde gezdirip hava atmak için de onca para dökemem aynı işlemleri hatta fazlazını ucuza mı yapıyorum evet.zaten kalitenin tanımı opsiyonellikten geçer.. neyse çok acale yazdım hatalarımı mazur görün microsoft tan değil yani:)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir