Apple Pencil Üzerinde Köklü Değişiklikler Var

Yeni Apple Pencil Qi teknolojisi ile şarj edilmese de,pek çok geliştirme ile geliyor

  • Yavuz Alp Şimşek
Apple Pencil Üzerinde Köklü Değişiklikler Var

Apple, geçen hafta yeni Apple Pencil'ı 11 ve 12,9 inçlik iPad Pro modelleri ile beraber tanıttı. Ancak dijital kalem, tabletin eski sürümleri ile çalışmıyor. Karşılaştırma için söylemiş olalım; birinci-jenerasyon Apple Pencil, iPad'in eski sürümleriyle uyumluydu.

Apple fanları, Apple Pencil'ın yeni versiyonunun Qi kablosuz güç aktarımını da desteklemediğini öğrendiklerinde hayal kırıklığına uğrayabilir. Bu, ikinci nesil Apple Pencil'ın yalnızca yeni iPad Pro'lara takıldığında şarj edileceği anlamına geliyor.

Bununla birlikte Apple'ın, aksesuar uyumluluğunu Qi gibi bir standartla sınırlandırmasının nedeni açık değil. Bu Apple'ın hiçbir şekilde standart olmayı sevmemesinden kaynaklanıyor olabilir. iPhone ailesi için Qi temelli ve halihazırda piyasada bulunan birçok kablosuz şarj sistemi var. Bunlardan en iddialılar Ağustos ayında duyurulmuş Logitech POWERED ve Apple'ın kendi AirPower'ı olarak sayılabilir.

Bununla birlikte, hala kalemle ilgili hoş özellikler var. Örneğin, yeni iPad Pro modellerine manyetik olarak bağlanma yeteneği, Lightning porta ihtiyaç duymadan tabletlere yerleştirildiğinde kalemin kablosuz olarak şarj edilebileceği anlamına geliyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost