Apple, Samsung'a yine fark attı!

Samsung çok fazla telefon satsa da, piyasanın ekmeğini halen, açık farkla Apple yiyor!

  • Cenk Atlı
Apple, Samsung'a yine fark attı!

Cannacord Genuity tarafından yayınlanan yeni raporlara göre, Samsung, geçtiğimiz yıl akıllı telefon satışlarında elde edilen karın yüzde 14'lük bir kısmının sahibi. Diğer yandan Apple ise bu anlamda çok daha etkileyici bir tablo sunmayı başararak aynı yıl içinde, karın yaklaşık yüzde 91'ini elde etmeyi başardı.

Toplamın yüzde 105 olması sizi şaşırtmasın; zira dğer şirketlerin zararı da bu hesaplamaya dahil ediliyor. Mobil endüstrisindeki hakimiyetini bir kez daha koruyan Apple ve beklentileri yine de karşılayan Samsung'un yanında Sony, HTC ve Lenovo gibi firmaların, 2015'te yüzde 1'lik bir düşüş yaşadıkları görülüyor. En büyük kaybı yaşayan ise kar marjını yüzde 3 oranında düşüren Microsoft oldu.

BlackBerry, LG, TCL gibi firmaların ise yüzde 1'lik bir artışa bile ulaşamadıkları görülüyor.

Samsung'un 2015'in üçüncü çeyreğinde yüzde 11 olan oranı, özellikle yılın son döneminde yüzde 3 oranında artmış durumda. Apple'ın geçen yılın son çeyreğindeki kar oranı ise yüzde 94. Samsung'un yakında piyasaya süreceği Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modelleri sayesinde Apple'la arasındaki bu farkı biraz daha kapatıp kapatamayacağını ise bekleyip göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Birkere de apple gundem olmasin arkadas ya, apple soyle apple boyle diye diye adamlari tirilyon dolarlik sirket yaptiniz.

Samsung daha iyi. Note 5 ve S6 Edge gerçekten başarılı.

@17 Şubat 2016 22:09 pardon da yaşın 10 falan herhalde ya da hiç Apple kullanmadın? Kuru laf yapma, uza.

@18 Şubat 2016 15:27 Niye zoruna gitti ,adam doğru söylemiş note 5 ve s6(edge) iphonedan daha iyi telefonlar.Ben 3gs den 6s e kadar bütün iPhone serisini kullandım.İphonenun tek avantajı ios di onunda içine etti apple .

@18 Şubat 2016 15:27 Üzerinde ısırılmış elma var ya, gerisine bakmazsınız

Kim alırsa alsın kral htc dir

Sonuc Normal! Tekelci Firmadan Haz Duymasamda!Oyle Yada Boyle Adamlar Dunyada isim Yapmis!Markasini Satiyorlar Kazaniyorlar..

İnsanlar mağazanın önünde kamp yaptıkça böyle olur

Sony den cok memnunum. Z3 Compact cok temiz alet.

1000 tl lik telefonu 4000 tl ye satinca gayet normal :))) Note 5 e s6 edge bakin gelecekten gelmis gibi cihazlar o haldeyken gayet makul fiyatlarda... Apple in somurgeci devletlerden farki yok..

gerçek kalite her daim satar...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost