Apple, Touch ID'yi MacBook'lara da taşıyor!

iPhone ve iPad'larde bir süredir zaten gördüğümüz Touch ID özelliği, görünüşe göre artık MacBook'larda da olacak. Peki bu ne işe yarayacak?

  • Cenk Atlı
Apple, Touch ID'yi MacBook'lara da taşıyor!

Apple'ın beklenen yeni MacBook modeline dair birkaç haftadır ortalıkta bir sessizlik hakimdi. Fakat yeni bir rapor son zamanlardaki bu boşluğu dolduracak biçimde Apple'ın yeni laptop modelinin nasıl görüneceğine dair bir fikir verdi.

9to5Mac'te yer alan rapora göre yeni nesil MacBook'lar sonbahar döneminde piyasaya sürülecek ve Touch ID'yle uyumlu bir güç tuşu gibi yeni özellikleri de beraberinde getirecek. Söz konusu Touch ID özelliği aslında daha önce Mayıs ayında gündeme gelse de bunun MacBook ailesine adaptasyonuna dair herhangi bir detaya yer verilmemişti.

Touch ID'nin güç tuşuyla entegre olmasının bu özelliğin çok daha sezgisel bir biçimde kullanılabileceği anlamına geliyor. Bu entegrasyonun ayrıca bir şifre ya da pin koduyla oturum açma aşamasını da ortadan kaldırabileceğini söyleyebiliriz.

MacBook Pro'nun ayrıca dokunmaya duyarlı OLED paneli, daha ince bir gövde ve USB-C portlarla geleceği söyleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

gzl fikir aslında diger üreticilerde yakında koyar zaten bazılarında vardı sadece teknolojisi biraz eski ve yavaştı

touch id ile güvenlik var sanan yanılır... güvenlik ve apple zıt iki kelimedir...

Apple bu kadar (Windows 10) kopyası yapamazdı (Windows Hello,Cortana) MAC OS SİERRA ==Windows 10 eksi Bir sürü uygulama apple beğenilceğini düşünüyorsa boşuna uğraşmasın çok tepki çeker.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play