Apple TV için uygulama sayısı parmak ısırttı!

Apple'ın uygulamalar konusundaki başarısı, bu haberle birlikte bir kez daha kanıtlandı!

  • Onur Seven
Apple TV için uygulama sayısı 2.600'ü geçti!

Dördüncü nesil Apple TV'nin piyasaya sürülmesinden bu yana geçen altı hafta içerisinde tvOS App Store üzerindeki uygulama sayısı daha şimdiden 2.500 rakamını geçmiş durumda. Geliştiriciler kesinlikle platforma sıçrama yapmış durumdalar. Araştırma şirketi appFigures'e göre şu anda tvOS App Store üzerinde tam 2.624 uygulama bulunuyor ve bu büyüme devam edecek gibi görünüyor.

Uygulama sayısının önümüzdeki Ocak ayında 5.000 ve 2016 yılında ise ikiye katlayarak 10.000'e ulaşması bekleniyor. Apple İnternet Yazılımları ve Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Eddy Cue son röportajında geliştiricilerin platforma muazzam bir ilgi gösterdiklerini söyledi.

Apple TV için en heyecanlı görünenler ise kesinlikle oyun geliştiricileri. Yayınlanan veriler 1.002 uygulama ile oyunların Apple TV'nin en popüler kategorisi olduğunu ortaya koyuyor. Oyunlar kategorisini ise geçtiğimiz birkaç hafta içinde yayınlanan Netflix, HBO Go ve Plex uygulamalarının yer aldığı Eğlence bölümü takip ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bi kere wp de daha fazla uygulama var ??

Beceriksiz Microsoft da çoluk çocuğa el açıp dilensin uygulama yazın bana diye... Artık Apple'cıyım. Microsofttan adam olmaz. Olmayacak.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play