Apple Watch'u bekleyenlere kötü haber!

Apple'ın akıllı saati Watch'un "pil devrimi" yapmasını bekleyenler, hayal kırıklığına uğrayabilir!

  • Ercan Uğurlu
Apple Watch'u bekleyenlere kötü haber!

Akıllı saatlerin en fazla eleştirilen yanı, sundukları pil ömürleri. Apple Watch da bundan nasibini alacak gibi görünüyor. 9to5Mac'in haberine göre Apple'ın akıllı saatinin bataryasıyla ilgili detaylar ortaya çıktı. Bu bilgiler Apple Watch'u bekleyenleri üzebilir.

Sızan bilgilere göre Apple Watch sahipleri, saatlerini her gece şarj etmek zorunda kalacaklar; hatta kullanımlarına bağlı olarak bu, günde bir iki defaya kadar çıkacak gibi. Zira yoğun kullanımlarda yalnızca 2.5 saatlik pil ömrü sunacağı bilgisi gelen Apple Watch'un standart uygulamalarla kullanıldığında ise pili 3.5 saat kadar dayanacak. Fitness uygulamalarıyla birlikte kullanıldığında 4 saatlik pil ömrü sunacağı bilgisi de raporda yer alıyor. Saatin bekleme ve uyku modlarındaki sunacağı süre ise 2 ve 4 gün.

Apple Watch, iPod Touch'ta bulunan A5 işlemciye benzer yapıdaki S1 işlemciye sahip olacak ve ekranıyla 60 FPS görüntü üretebilecek. Bunun anlamı Watch'ta gelişmiş oyun ve uygulamaları da görebileceğiz demek. Fakat pil ömrü şimdilik büyük muamma.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

apple den bekliyordunuz ki. al işte. 2 saatte bir şarja takarlar artık. tabi alabilirlerse. bütün maaşlarını yatırırlar sonra da aç kalırlar.

15 dakika süre vermiştim şaşırdım bukadar uzun saatler dayanacağına:)))

Tasarım çirkin

Sadece Apple değil Androidli akıllı saatlerde de aynı problem söz konusu.Pilde artık yeni teknolojiye geçilmesi lazım çünkü düşük pil kapasitesi akıllı saat ve telefonları firenleyen önemli bir problem bence..

Apple'dan yine hiçbir işe yaramayan, yarayacak olsaydı bile 2,5 saatçik kullanım süresiyle hiçbir anlamı kalmayan bir ürün. iPhone kullananlar bilir: Telefonu gece şarja tak, 10 saat sonra uyanınca şarjdan çıkar, 5 saat sonra şarjı bitsin. Dikkat ettiyseniz havacı fanboylarından başka kimse Apple ürünü almaz oldu artık. Aklı olan almaz zaten. 2 yıl öncesinin özelliklerine binlerce lira dök. Sonra da şarj sorunu yüzünden kullanama... Yazık.

Türkiye'ye geldimi

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play