Apple Watch'a 10 saniye bakmanız yetecek!

Apple'ın yeni saatine sahip olanlar, ona çok fazla bakmayacaklar! Neden mi?

  • Zeynel A. Öztürk
Apple Watch'a 10 saniye bakmanız yetecek!
Apple, saatine dalıp gitmemizi istemiyor

Apple, yeni akıllı saatine dakikalarca bakmanızı istemiyor. Firmaya göre en fazla 10 saniye süren bakışlar, işinizi görmeye yetecek. Dolayısıyla yolda koluna bakarak yürüyen Apple hayran sürüleriyle karşılaşmayacağız.

Firma, Apple Watch'a baktığınızda ihtiyacınız olan tüm bilgileri alacağınız için, onu daha fazla kurcalamaya gerek duymayacağınızı düşünüyor. Uygulamaların konum hizmetlerini ve diğer işlevleri sadece uyarılar için, gerektiği zamanlarda kullanacağı söyleniyor. Bu sayede Watch'un sizi örneğin gelen her eposta veya kısa mesaj için rahatsız etmesinin önüne geçilmiş olacak.

Saat, sadece ihtiyacınız olan uyarıları gösterebilmek için GPS ve Wi-Fi konumlandırma özelliklerinden faydalanarak işte mi yoksa evde mi olduğunuzu algılayacak. Saatin uyarılar için daha az titreyecek ve ekranı daha az açacak olması, pil ömrüyle ilgili endişeleri de ortadan kaldırabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Son haberlerde apple sevenleri çok aşağılıyosunuz yok "apple hayran sürüleri" yok "apple fanboyları" hiç hoş değil taraflı yazıyosunuz burda kimse aşağılanmayı hak etmedi aşağılanacak biri varsa o da bunları yazan kişi veya kişilerdir 4 sene boyunca aralıksız takip ediyorum puan soğudum ben taraflı bi siteyi daha fazla takip etmem

sizde aşalamıyorsunuz sanki körü körüne applem applem diyorsunuz sonra vay efendim biz aşalanıyoruz bu kafayla size daha çoook aşalanırsınız@07 Mar 2015 19:06

@07 Mar 2015 19:06 yıllardır tersine övdüklerinde. Aşağılanmıyorlardıda şimdi mi ?

@07 Mar 2015 19:06 Etme Zorlamıyorlar Seni Takip Et Diye.

"Dolayısıyla yolda koluna bakarak yürüyen Apple hayran sürüleriyle karşılaşmayacağız."

aha başka bir kısıtlama daha... Apple kümesi daha dar olacak...

Standart kullanımda 5 saatlik pil ömrünü ancak bu şekilde uzatabilir zaten. Apple Watch: 10 saniye bakmalık pil ömrü 5 saat. Microsoft Band: Bütün sensörleri, bildirimleri, komutları ve kullanım özellikleri açık, yoğun kullanımda pil ömrü 2 gün. Matematiğini siz yapın artık.

İhtiyaçtan değil berbat pil ömründen dolayı. Kabul edin Apple Watch tam bir piyasko tanıtılalı 7 ay oldu

10 saniye yetecekmiş :) pil tüketimi *çok* gibi ama biz yinede size kakalayacak bir yol buluruz diyorsunuz herzamanki gibi

@07 Mar 2015 22:23 Sen saati almissin , hatta bayagida kullanmissin..Paylassan deneyimlerini bizde ogrenelim (!)

moto 360 watch ta baya iyi

Bu saatin tipi çok kötü..

Zaten şu fiyasko saate 10 saniyeden fazla bakarsanız pilini 3-4 saatte bitirirsiniz. Yanınızda ayfon şarj aletinin yanına bir de Elma Saatinin şarj aletini alırsınız olur biter. Zaten alışıksınız siz zavallı elmacılar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play