Apple Watch'ta ortaya çıkan ilginç keşif!

Apple'ın, bilek kayışı altına sakladığı gizli girişin hiç bilinmeyen bir yeteneği ortaya çıktı!

Apple Watch'ta yeni şarj portu ortaya çıktı!

Apple'ın akıllı saati Apple Watch'un şarj problemi artık herkes tarafından malum. Şarjı gün boyunca yetmeyen saati bazen günde iki kez şarj etmek bile gerekebiliyor. Saatin şarjını dikkatli kullananlar bile gece saati şarj etmek zorundalar ki ertesi gün saati yeniden kullanmak mümkün olsun. Üstelik, saatin şarj edilmesi de ayrı bir problem çünkü cihaz çok yavaş şarj oluyor.

Ancak saati kurcalayan mühendisler yeni bir yöntem keşfettiler. Apple'ın, kayış bağlantısı altına sakladığı 6 pinli yuvada, saati hızlı şekilde şarj etme yeteneği olduğu tespit edildi. Apple'ın, saatin sorunlarını raporlayıp çözüm bulmak için yerleştirdiği bu arayüz aslında kullanıcılar tarafından görülemiyor ancak yetkili servisler kullanabiliyorlar.

Şimdi girişimciler, dahili pil kapasitesi veya şarj yeteneği olan yeni bir kayış üreterek satmak için hazırlıklara başladılar ancak öncesinde, mühendislerin, bu gizli portun yeteneklerini tam anlamıyla keşfetmesini bekliyorlar. Ardından yeni kayışlar piyasada satışa çıkacak gibi görünüyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Uzaydan gelmiş havası oluştu

Saati günde 2 sefer şarj edecek kadar nasıl oynamışlar hayret. Videolar da bile kurcaladıkları halde 20 saati geçtiği söyleniyor.

tam oyuncak olmuş, uğraştıkları,katlandıkları rezilliğe bak. yarını olmayan saat diye gayet afili bir slogan yapmalılar.

Pilli kayış üretilse pil süresi 3-4 güne çıkar :D Güzel gelişme

apple mühendislerinin bundan haberi yokmuymuş....

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir