Apple, "yasak listesini" ortaya çıkardı

Patent davasını kazanan Apple, Samsung'un bu 8 cebini yasaklatabilir. İşte "kara liste!"

Apple, "yasak listesini" ortaya çıkardı

Apple, San jose, Kaliforniya'daki patent davasında Samsung'u devirmeyi başardı. Bugünlerde başarısını kutlayan Apple ise ABD'de yasaklanmasını istediği Samsung'un cihazlarının listesini duyurdu.

Apple'ın yayınladığı listede Galaxy S2'nin birkaç farklı sürümü bulunuyor. Listedeki isimler arasında Galaxy S 4G, Galaxy S2 (AT&T), Galaxy S2 Skyrocket, Galaxy S2 (T-Mobile), Galaxy S2 Epic 4G, Galaxy S Showcase, Droid Charge ve Galaxy Prevail.

Apple'ın iddiası, listedeki bu cihazların sahip olduğu patentleri ihlal ettiği yönünde. Şirkete göre en çok ihlalde bulunan cihaz ise Galaxy S 4G. Apple, Galaxy S 4G'nin iki tasarım patentini ve 3 diğer patenti ihlal ettiğini söylüyor. Apple'a göre ürünün ticari sunum şekli de Apple'ın iki tasarım patentini ihlal ediyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Apple mahkemeleri satın alarak istediği kararları aldırtıyor tararfsız amerikan basını izliyor... Apple batsada kurtulsak...

@grezimonk Samsung'un çalacak bir şeyi kalmaz. Samsung'da batar o zaman.

@grezimonk Apple batarsa bence Samsung da Apple gibi tekelcilik yapabilir. Yani demek istediğim piyasadaki en güçlü Android destekçisi olduğu için böyle bir şey yapabilir.

@29 Ağu 2012 10:51 bu da çok ilginç tespit sanki apple ve samsung yarışıyor.Apple kurtlandı artık.Asla Samsung'a rakip olamaz.

bu saatten sonra samsungunda çok umrundaydı galaxy s (: satmayıverir satacagını sattı zaten. (:

steve jobs öldü apple fazla yaşamaz yaşasada eski gücüne kavuşamaz ve eskisi gibi etkili olamaz, samsung şanslı bundan sonra apple fazla uğraşamaz çünkü jobs gitti apple bitti.

Mahkeme amerikada, epil'in kazanmasi normal, ama uluslararasi piyasada samsung kurtlu elmadan daha kaliteli ve ozgur

aynen batsada kurtulsak

önce her yeri ele geçir piyasanın tek hakimi ol sonra istediğin fiyattan sat bunu yapmak istiyor

Amerikan mahkemesi sanki çok ust duzey! Tamamen tarafli ve korumaci bir karar

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir