Apple'dan, "çok büyük" Watch iddiası!

Apple, son açıklaması ile, girmeye hazırlandığı yeni pazarda ne kadar iddialı olduğunu yine gösterdi

  • Ertuğrul Süngü
Apple'dan, "çok büyük" Watch iddiası!
İnanması güç bir iddia

Konu akıllı saat olduğu zaman akla ilk gelen isimlerden birisi, henüz piyasaya bile çıkmamasına rağmen Apple Watch oluyor. Apple cephesi Watch'a o kadar güveniyor ki, iddialı açıklamalar arka arkaya geliyor.

Apple tarafından yapılan yeni açıklamaya göre, Apple Watch akıllı saat pazarında, en büyük rakibi olarak gördüğü Android Wear platformunun 2014 içerisinde yaptığı toplam satıştan 30 kat fazla satış yapacak. Pek tabi tüm firmaların 50 - 150 dolarlık Android Wear cihazlarının karşıısnda 349 dolar gibi bir fiyat etiketiyle çıkılması başlangıçta biraz korkutucu görünüyor.

Pazar araştırması yapan Canalys'e göre, 2014 yılı içinde toplam 720.000 adet Android Wear cihaz satılmış ve haftada ortalama 60.000 akıllı saat sevkiyatı gerçekleşmiş. Bu hesaba göre Apple'ın iddiası, ayda 1.7 milyon ile 2 milyon arası akıllı saat satışı anlamına geliyor ki bu da kulağa çok olası gelmiyor.

Apple ise her zaman olduğu gibi yine sunduğu tasarımına, sektördeki pazarlama yeteneğine ve Apple Pay gibi özelliklerine güveniyor. Nisan ayında piyasaya çıkması beklenen Watch, bakalım tüm bu iddiaları gerçekleştirebilecek mi?

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Apple için çok büyük hayal kırıklığı olacak.

@04 Mar 2015 18:56 Emin ol batar. Sen diyince hemen batıyo zaten.

@05 Mar 2015 00:01 manevi olarak battı... imajı battı hem çirkin hemde pahalı pilide 4 saat gidiyor piyasada $50 fiyata daha iyisi varken iWatch alan olmaz...

Batırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Steve JOBS bile bunu söylemezdi herhalde :)

Fanboyları alır merak etmesin apple

350 dehilde soyle 800 dolar falan olsa 10 milyon satarlardi

Bir fanboy olarak söylüyorum 2 tane almam...apple hesapta yanlışlık yapmış!!!her fanboy 5 adet alsa die düşünmüş sanırım...üZgünüm 2. %50 indirimli olsun alim ama apple bunu da yapmaZ kısaca hesapları da tutmaz!!!

Şarjı 4 saat gidecek bir saat için(incelemelerde doğrulandı) 5 kuruş vermem. Gider, tüm sensorleri açık şekilde yoğun kullanımda şarjı 2 gün giden Microsoft Band alırım. Apple bitti artık. Bu saatten sonra tek destekçileri hastalıklı fanboyları olur.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play