Apple'dan iPhone X ile Android'e Büyük Çalım!

Analistler, Apple'ın iPhone X ile Android'li rakiplerinin "yıllarca" önüne geçtiğini söylüyor!

  • Ercan Uğurlu
iPhone X'den Android'e büyük çalım

Apple'ın yeni akıllı telefonu iPhone X, kısa bir süre önce tanıtıldı ve yeni model en çok Face ID özelliğiyle konuşuldu. Apple'ın TrueDepth kamera sistemiyle sağladığı yeni biyometrik güvenlik teknolojisi, Touch ID'yi ortadan kaldırması bir yana, yenilikçi adımı, doğrulama teknikleri ve öte yandan telefon için üretim noktasında gecikme yaratabileceği endişesiyle de çokça konuşuldu. Şimdi bunlara bir de KGI Securites'den analist Ming-Chi Kuo da katıldı. Peki, Kuo ne diyor?

"Android'in Apple'ı yakalayabilmesi için..."

Ming-Chi Kuo, iPhone X'de yer alan TrueDepth kamera sisteminin, Apple'ı, rekabette Android'in en az iki buçuk yıl önüne geçirdiğini söylüyor. Kuo'ya göre, Android'li akıllı telefonların benzeri bir sistemi kurup seri üretime geçirebilmesi için, önlerinde rahat iki yıl var. Bu da Apple'ın iPhone X ile ne kadar önemli bir işe imza attığını ortaya koyuyor.

Öte yandan iPhone X'in kısa vadede büyük satış başarısı gösteremeyeceğini de söyleyen Kuo, ancak uzun vadede başarılı olacağına "tam güvene" sahip olduğunu söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

hep öyle olur zaten, mesela yıllarca kablosuz şarj özelliği olmaz bir cihazında android için eski modası geçer ama apple yaptımı yeni bulunmuş bir süper icat olur o yersen ki yediriyorlar...

Apple ürün başarısı değil pazarlama başarısıdır

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost