Apple'ı üzecek Watch araştırması!

Herkes Apple Watch'a büyük ilgi gösteriyor ama iş onu satın almaya gelince, işler değişiyor!

  • Levent Öztürk
Apple'ı üzecek Watch araştırması!
Kaynak: TechBargains.com

Apple Watch'un yarattığı heyecan, küçümsenemeyecek kadar büyük. Ancak bütün bu heyecana rağmen, bir tüketici internet sitesinde yapılan ankete cevap veren kişilerin çoğu, bu akıllı saati almayı düşünmüyor.

TechBargains.com sitesinde düzenlenen ankete katılan 500 tüketicinin yüzde 54'ü, akıllı saati almayacaklarını söylemiş durumdalar. Ancak Apple Watch'u alacağını belirten tüketicilerin yüzde 39'u, 18-karat altın kaplamaya sahip olan Apple Watch Edition ve Apple Watch Sport gibi daha üst modelleri alacaklarını söylüyorlar. Tabii ki bu noktada, ankete katılan kişilerin TechBargains.com sitesini düzenli olarak ziyaret eden, orta - üst gelir grubuna dahil kişiler olduklarını belirtmekte fayda var.

En sade hali ile Apple Watch, 349 dolara satılacak ve Nisan ayının sonlarına doğru raflarda olacak. Apple Watch Edition'ın başlangıç fiyatı ise, 10.000 dolar olarak belirlenmiş ve 17.000 dolara kadar çıkabilen fiyatlar söz konusu...

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Microsoft band kadar olmasada çirkin bişey buda

Microsoft bandın uzerinde 10 adet sensor var ve ortalama 2 gun gidiyor 18 saat degil :) ustelik o fitness saati zaten, elmanınki saat desem saat degil spor saati hic degil ve yine her zamanki gibi yaglı kazık fiyatı var :)

Microsoft Band daha iyi bence alırsam onu alırım. Hem daha ucuz hem de tüm sistemlerle uyumlu

Bu saati satabilmeleri için öncelikle İsviçre markaları ile anlaşarak marka saat üretimini tercih etmeleri gerek. Ya da alternatiflerden birisi de bu olabilir. İkinci olarak pahalı saat alan kimse 1 sene içerisinde demode olmasını göze alamaz. Yani tam bir çelişki söz konusu. Mac, iPad, iPhone kullanan birisi olarak kesinlikle almayı planlamıyorum ve iWatch beni asla heyecanlandırmıyor.

microsof banda laf atıyor bide.microsoft bandbundan 1000 kat iyi

Hani x firması y firması üretmiş çok önemli değil ancak ben her gün şarj etmek zorunda olduğum cihazı neden alıp koluma takayım ki? Üstüne de bir ton para vereceğim. Son derece anlamsız bir ürün. Kinetik enerjili Seiko saatim var. Kullanacak olsam onu kullanırım. Gereksiz bir ürün. Ha şunu yaparlarsa alır o saati takarım: Şeker ve tansiyon ölçümünü hassas ve doğru bir şekilde otomatik olarak yapar. Şekerim tansiyonum düşünce bi yakınıma veya doktoruma mail atar, sms atar. O durumda buna o parayı da veririm. Şarj da ederim. Ancak bu özellikler saate gelene kadar bu ürün gereksiz bir üründür. Aklı olan uğraşmaz bununla. Cep telefonunda zaten hepsini fazlasoyla yapıyoruz. Cep telefonu olmadan da saat bir işe yaramıyor zaten.

350 dolarak dandik saati kakalamaya çalışırsa kimse almaz. appleı severim ama bildiğin ayakta götürüyo insanları

Şu üst gelir gurupları kadar manyak insan yok dünyada hee. bu kadar bencil olunması çok kötü

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play