Apple'ın A10X'i ilk kez sızdı!

Apple'ın sıradaki işlemcisi olduğu ve yeni iPad'de kullanılacağı söylenen A10X'ten gelen test sonuçları, gerçek bir canavara işaret ediyor...

Apple'ın A10X'i ilk kez sızdı!

Apple, güçlü A10 Fusion işlemciyi kullanan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ı daha yeni piyasaya sürdü, ama görünüşe bakılırsa bir sonraki çipi çok daha güçlü olacak.

Techtastics'in yayınladığı ve bir Weibo kullanıcısının sızdırdığı söylenen bilgiye göre, gelecek olan Apple A10X'in tek çekirdekli Geekbench skoru 4.236 ve çok çekirdekli skoru 6.588. iPhone 7 ile karşılaştıracak olursak, ondaki A10'un tek çekirdekli skoru 3.490'ken, çok çekirdekli skoru 5.580'di.

Bu çip sadece Apple'ın kendi cihazlarının en iyisi değil, bütün pazarın en iyisi olmaya aday. Samsung Galaxy S7'nin Snapdragon 820 işlemcisi çok çekirdekte 5.398 skoruna ulaşmıştı. Hatta Amerika dışında satılan Exynos modeli dahi, çok çok çekirdekte 6.542 puan almıştı.

En olası olan, A10X'i iPad Pro 2'de görmemiz, iPhone 8'inse daha da güçlü bir A11 çipine sahip olması.

Tabii ki 2017'nin başlarında göreceğimiz Samsung Galaxy S8 gibi amiral gemisi cepler bu skoru büyük ihtimalle geçecek. Ama o zaman da muhtemelen iPhone 8, A10X'den de güçlü bir çip sunacak; A11 gibi...

Ali Ruhi Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

iyide yaptığın herşey aynı. ios bildiğin ios. ne diye kucak dolusu para veriyimki buna? İşlemci içinmi?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir