Apple'ın efsane cihazı için veda zamanı!

Apple, uzun zamandır beklenen kararını verdi; bir efsane ürününü daha tarihe gömdü!

Apple üçüncü nesil Apple TV satışını durdurdu!

Apple, Mart 2015'te aldığı bir kararla üçüncü nesil Apple TV'lerin fiyatını yalnızca 69 dolara düşürdüğünü duyurmuştu. Cihazdaki işletim sistemi de o tarihlerde tvOS olarak değil yalnızca 'Apple TV' olarak adlandırılıyor ve iOS'la birlikte güncelleniyordu.

Firma daha sonra Haziran 2015'te Apple Music'in duyurusunu yaptı ve bu hizmeti iOS 8.4'le birlikte iOS cihazlara getirdi. Fakat, Cupertinolu firmanın mevcut eğlence kutusu olmasına rağmen Apple TV için benzer bir güncelleme hiçbir zaman söz konusu olmadı. Aynı şekilde Apple TV'ye iOS 9 güncellemesi de uğramadı, buna rağmen Apple onu iOS 8'le çalışan bütün cihazlara getirmeyi vadetti.

Geçtiğimiz Eylül ayında Apple nihayet dördüncü nesil Apple TV'leri piyasaya sürmüş, ama desteklenmiyor olmasına rağmen daha önceki modelleri de satmaya devam etmişti. Firma bugün itibariyle nihayet kendi web sitesinden daha önceki nesillere ait Apple TV'leri satış listesinden çıkardı.

Artık düşük bütçeli bir seçeneğin bulunmadığını söyleyebileceğimiz Apple TV'lerin en uygun fiyatlısı 149 dolara satın alınabiliyor.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Darısı iphoneların başına

@07 Ekim 2016 22:14 inşaallah

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir