Apple'ın Otonom Aracı Kaliforniya'da Göründü!

Apple'ın sır gibi sakladığı büyük ürünü, bir kez daha, hem de canlı canlı videoya takıldı!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Apple'ın Otonom Aracı Kaliforniya'da Göründü! Apple'ın kendi kendine gidebilen otomobili, Kaliforniya'da seyir halinde görüntülendi! İzleyin...

Apple, otonom araçlarını Kaliforniya'da deneme izni aldığında çok sayıda Apple tutkunu, sevinç gözyaşlarına boğulmuştu. Şimdi ise Apple tutkunlarına biraz daha sevinç gözyaşı döktürecek bir gelişme yaşandı: Araç, yine başıboş biçimde gezerken görüntülendi.

MacRumors'un bir okuru yoluyla paylaştığı videoda Apple'ın Lexus RX'i ve özel otonom sürüş ekipmanı görünüyor. Bu ekipmana Velodyne lidar verici, birkaç radar verici ve bir dizi kamera dahil. Palo Alto'da CA 101'de gezinen otomobil, video boyunca sakin bir çizgide ilerliyor.

Apple kendi otomobilini geliştirmese de, otonom sürüş sağlayacak donanımlar üzerinde çalışıyor. Firmanın bu donanımın bir tedarikçisi haline mi gelmek istediği, yoksa canının sıkıntısından para mı harcadığı ise bilinmiyor. Bu tür donanımları geliştirmenin ucuz olmadığı bir gerçek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Videoyu izlediğimde sürücü koltuğundaki adamı rahatça görebiliyorum. Hatta saç ve sakal kesimini tarif edebilirim. Bu işte bir terslik var.

Sen de yorum yaz