Samsung Galaxy S24 FE test sonuçları internette ortaya çıktı

Daha önce kamerasıyla hayal kırıklığı yaratacağı iddia edilen yeni FE telefonu Samsung Galaxy S24 FE, şimdi de Geekbench sonuçlarıyla internete sızdı.

Samsung Galaxy S24 FE test sonuçları internette ortaya çıktı

Samsung’un önümüzdeki ay Paris’te düzenlenmesi planlanan Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Flip 6, Galaxy Z Fold 6, Galaxy Watch 7, Galaxy Watch Ultra ve Galaxy Buds 3’ün yanı sıra Galaxy Ring’i piyasaya sürmesi bekleniyor. Ancak bütün bunların yanı sıra, yakında sunulacak bir Fan Edition akıllı telefon (Galaxy S24 FE) hakkında söylentiler de internette dolaşıyor.

Nisan ayında One UI test yapısında tespit edilen ve geçtiğimiz ay İngiltere’deki operatör EE’nin veritabanında bulunan Galaxy S24 FE, Geekbench listesinde de görüldü ve bu listeleme, Samsung’un yakında çıkacak olan Fan Edition telefonu hakkında bazı önemli ayrıntıları ortaya çıkardı.

Geekbench listesine göre Galaxy S24 FE, görünüşe göre hızı azaltılmış bir Exynos 2400 SoC ile çalışıyor ve SM-S721B model numarasına sahip. Akıllı telefon, tek çekirdekte 2047, çok çekirdekte ise 6289 puan alıyor.

Liste, Galaxy S24 FE’nin, Exynos 2400 işlemciye sahip olabileceğini öneren bir şekilde, 10 çekirdekli bir CPU ve S5e9945 anakart kimliği gösteriyor. Ancak bu Exynos 2400 SoC’nin, normal Galaxy S24 modelinde bulunanla karşılaştırıldığında değiştirilmiş bir versiyonu olduğu iddia ediliyor.

Exynos 2400’lü Galaxy S24, 3,21 GHz işlem hızına sahip bir Cortex-X4 ana çekirdeği barındırıyor, ancak Galaxy S24 FE’nin içinde olduğu iddia edilenin 3,11 GHz saat hızına sahip olduğu görülüyor. Liste, Galaxy S24 FE’nin 8 GB RAM’e sahip olabileceğini ve One UI 6 ile Android 14 sistemiyle çalışabileceğini gösteriyor.

Daha önce gelen bir sızıntı da, telefonun kamera konusunda hayal kırıklığı yaratabileceğini söylüyordu. Aynı sızıntı, çıkış tarihinin 2025'i bulabileceğini iddia etmişti.