Asus Eee-book: Türünün en iyisi geliyor!

Asus Eee-PC ile önce netbook'ları hayatımıza soktu; şimdi de Eee markasını farklı alanlara taşıyor.

1986 yılından itibaren Almanya'nın Hannover kentinde üretici ve kullanıcıların buluştuğu CEBIT teknoloji fuarı son yıl yani 2009'da da kimi yenilikleri kullanıcılarına tanıttı. Fakat gözden kaçan şeyler de oldu.

Asus standındaki Eee-book son günlerde ortaya atılan birkaç iddia ile ön plana çıktı. Şirket Başkanı Jerry Shen Eee-book'un tek tip bir modelden oluşmayabileceğini belirtti. Ayrıca şirketin Eee-book'u 2009 sonuna kadar piyasaya sunmak için gereken hassasiyeti gösterdiğini de belirtti.

Alınan dedikodular da bu yönde. Asus'un iki farklı model sunacağı, bunların da budget ve premium sürüm olarak İngiltere'de satışa sunulacağı yönünde bilgiler alındı. Prototip çalışmalarının azımsanmayacak bir maliyete sahip olduğu, buna karşılık ise Eee-book fiyatlarının olabildiğince uygun olacağı da konuşulanlar arasında. Budget versiyonun 150 Dolar veya 100 Euro gibi bir fiyata satılması planlanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bide cd rom sıkıştırsalar, laptop uma değişirim :D

Budget versiyonu nedir mümkünse detay veriniz

HIP Online Ziyaretçisi yazmış:
bide cd rom sıkıştırsalar, laptop uma değişirim :D
Bugün 16:01
--------------
cdrommu kaldı arkadaşım, herşeyi internetten indiriyoruz, işletim sistemini bile usb bellekten kuruyoruz artık.

HIP Online Ziyaretçisi yazmış:
bide cd rom sıkıştırsalar, laptop uma değişirim :D
Bugün 16:01
--------------------------------
Örneğin Aldığın DVD-CD filmi neresine takıp izlicen USB film mi var, yada yada korsana devam yani öylemi. İlla muhalefet olcanız, Küçücük makinaya akıl almaz özellikler mekanizmalar yerleştiriyolar. Biraz hayal kurmak fena mı?

Ayrıca işletim sistemini usb en kurmanın mümkün olduğunu biliyorum. ama herkez okadar karışık şeylerden anlamaz. standart kulanıcılar napcak...

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Asus Eee-book: Türünün en iyisi geliyor!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir