Asus'un saati bir hafta şarj istemeyecek

Mobil cihazlarını her gün şarja takmaya alışanlar, Asus'un bu yeni cihazına çok şaşıracak!

  • Cem Şancı
Asus, hafifleştirilmiş Android Wear saat üretecek

Asus'tan sızan bilgiler, firmanın yeni piyasaya çıkardığı akıllı saati ZenWatch'ın yeni versiyonu için neler planladığını ortaya çıkardı.

ZenWatch, iki gün boyunca şarj olmadan çalışabiliyor ancak Asus, akıllı bir saatin, en az bir hafta şarj olmadan çalışması gerektiğini düşünüyor ve ZenWatch'ın yeni sürümü için çalışmalarını bu hedefe yöneltti. Asus'un planına göre, Android Wear sistemindeki gereksiz bazı detayları çıkartarak giyilebilir işletim sisteminin daha az enerji harcamasını sağlamak mümkün olacak. Telefonun pilinde ve diğer donanımlarında da bazı güncellemeler yapıldığında yeni nesil ZenWatch'ı 7 gün boyunca şarj etmeden çalıştırmak mümkün olacak.

Asus'un başkanı Jonney Shih de bu planları doğrulayacak şekilde, Zenwatch 2 için hedeflerinin daha basitleştirilmiş bir işletim sistemi ve merkezi işlemci sayesinde saati temel ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlamak olduğunu ve bu sayede telefonun şarj ihtiyacının çok azalacağını vurguladı.

Asus'un yeni Zenwatch 2'sini, 2015'ün üçüncü çeyreğinde görebiliriz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

ZenWatch, iki gün boyunca şarj olmadan çalışabiliyor ancak Asus, akıllı bir saatin, en az bir hafta şarj olmadan çalışması gerektiğini düşünüyor :)

asusuda kaybettik

Android wear ın custom rom u var mı?

saat tasarımı yuvarlak olursa süper olur

Sony Smartwatch 2 7 gün zaten neyine şaşırayım

@31 Oca 2015 14:47 benim smartwatchın neden 2. günün ortasında bitiyor şarjı çokbilmiş arkadaş

sony den ucuz olcağı kesin ve kalitesiz olmayacağı da açık.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play